4 miejsce Karola Dąbrowskiego w sztafecie Litwy na Biatlonowych Mistrzostwach Europy w Polsce

W dniach 26-31 stycznia w Dusznikach Zdroju odbyły się Otwarte Mistrzostwa Europy w biatlonie.

27 stycznia biatloniści rywalizowali w wyścigu indywidualnym na dystansie 20 km ze strzelaniem leżąc + stojąc + leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał do czasu pokonania dystansu dodawano po karnej minucie. Karol Dąbrowski szybko ślizgnął na nartach, na strzelaniu leżąc był bezbłędny i zajmował 14 miejsce, na drugim strzelaniu stojąc pudłował raz i ślizgnął na 28 pozycji, kolejne strzelanie leżąc wykonał bezbłędnie i zajmował 19 miejsce, na ostatnim strzelaniu stojąc pomylił się raz i na mecie zajął 30 miejsce, pokonując dystans 20 km za 56 min. 40,4 sek.

Nikita Romanow na strzelnicy pomylił się 5 razy, dystans pokonał za 1 godz. 02 min. 44,7 sek. i zajął 104 miejsce wśród 147 startujących.

Sara Urumowa rywalizowała w wyścigu indywidualnym na dystansie 15 km ze strzelaniem leżąc + stojąc + leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał do czasu pokonania dystansu dodawano po 60 sek. karnych. Sara na strzelaniu pomyliła się 5 razy i na mecie zajęła 114 miejsce, pokonując 15 km za 1 godz. 03 min. 03,4 sek.

29 stycznia biatloniści rywalizowali w sprincie na 10 km Karol Dąbrowski pierwsze strzelanie leżąc wykonał bezbłędnie, na drugim strzelaniu stojąc popełnił jeden błąd i na mecie zajął 44 miejsce, pokonując dystans za 28 min. 59,3 sek. Sara Urumowa rywalizowała na dystansie 7,5 km. Na strzelaniu stojąc popełniła jeden błąd i zajęła 119 miejsce z wynikiem 27 min. 45,6 sek.

31 stycznia biatloniści startowali w sztafetach mieszanych 4 x 6 km. Sztafeta Litwy osiągnęła historyczny sukces na Mistrzostwach Europy, zajmując 4 miejsce. Na pierwszej zmianie startująca Natalija Koczergina strzelanie wykonała bezbłędnie, korzystając z dwóch dodatkowych naboi. Na drugą zmianę wyprawiła Gabrielę Leščinskaitė na 6 pozycji ze stratą 11,9 sek. Gabriela dla trafienia do 10 tarcz wykorzystała 12 naboi i sztafetę przekazała dla Karola Dąbrowskiego na 7 pozycji ze stratą 25,1 sek. do liderów. Karol szybko ślizgnął na nartach, pierwsze strzelanie leżąc wykonał szybko, 5 nabojami trafiając do wszystkich tarcz i zajmował 6 miejsce. Na strzelaniu stojąc także zamknął wszystkie tarcze, nie korzystając z dodatkowych naboi i sztafetę przekazał dla Vytautasa Stroli na 5 pozycji ze stratą 31,3 sek. Vytautas na strzelaniu leżąc sięgnął po jeden dodatkowy patron, strzelanie stojąc wykonał bezbłędnie i na mecie zajął 4 miejsce. Sztafeta Litwy dystans 24 km pokonała za 1 godz. 02 min. 26,1 sek.

Zwyciężyli Norwegowie z rezultatem 1 godz. 01 min. 23,7 sek.