Medale narciarzy Rejonu Wileńskiego na Młodzieżowych Mistrzostwach Litwy w Ignalinie

W dniach 18 i 19 lutego w Ignalinie odbywają się Młodzieżowe Mistrzostwa Litwy w narciarstwie klasycznym, w których, nie zważając na 12 stopniowy mróz podczas startu, wzięło udział prawie 80 narciarzy z Onikszt, Ignaliny, Wisagini, Wilna, Niemenczyna, Buiwidz i Uciany, w tym 11 wychowanków Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego.

W pierwszym dniu zawodów narciarze rywalizowali stylem klasycznym na dystansach 1; 2; 3 lub 5 km. Narciarze 2005-2007 r. ur. startowali ze startu wspólnego na dystansie 3 km. Daniel Buchowski oraz Damian Rynkiewicz startowali w końcu grupy i musieli wyprzedzać rywali w walce o miejsca na podium. Daniel Buchowski już po 1 kilometrze dojechał do czołówki grupy, na następnym okrążeniu wyśliznął na 3 pozycję, mocno ślizgnął na ostatnim okrążeniu i na mecie zajął 2 miejsce, pokonując 3 km za 11 min. 48 sek. Damian Rynkiewicz zamieszkał się na starcie i nie dojechał do czołówki, ostatecznie zajmując 10 miejsce z czasem 13 min. 16 sek. W tej samej grupie wiekowej dziewcząt Emilia Mincewicz 2 kilometry pokonała za 10 min. 24 sek. i zajęła 3 miejsce, pokonując dystans za 10 min. 24 sek. W grupie dziewcząt 2007 r. ur. i młodsze podwójne zwycięstwo na dystansie 1 km odniosły Miła Sienkiewicz i Milena Bernatowicz, zajmując 1 i 2 miejsca na podium. Miła Sienkiewicz od startu wyszła na prowadzenie, jej dorównać na dystansie mogła tylko Milena, ale na ostatnim podbiegu Miła Sienkiewicz zwiększyła tępo ślizgu na nartach i zajęła 1 miejsce, pokonując dystans za 4 min. 37 sek. Milena Bernatowicz finiszowała na drugim miejscu, pokonując dystans za 4 min. 41 sek. Amelia Bernatowicz po raz pierwszy startowała w republikańskich zawodach i zajęła 12 miejsce z czasem 6 min. 19 sek. W tej samej grupie wiekowej chłopców Łukasz Mincewicz miał do pokonania 2 kilometry. Łukasz dobrze ślizgnął po dystansie i na mecie zajął 2 miejsce, pokonując dystans za 8 min. 37 sek. i zdobywając srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Litwy w narciarstwie klasycznym.

Gratulujemy naszym narciarzom i życzymy sukcesu w piątkowych zawodach stylem łyżwowym.