Kolejne medale narciarzy rejonu Wileńskiego na mistrzostwach Litwy w Ignalinie

19 lutego, w drugim dniu Młodzieżowych Mistrzostw Litwy w narciarstwie w Ignalinie przy 10 stopniowym mrozie narciarze rywalizowali stylem łyżwowym na dystanach 1; 2; 3 lub 5 km.

Narciarze 2005-2007 r. ur. startowali ze startu wspólnego na dystansie 3 km. Daniel Buchowski od samego początku jechał w czołówce grupy, na półmetku zostało 3 prowadzących. Daniel Buchowski mocno ślizgnął na ostatnim kilometrze i na mecie zajął 2 miejsce, ustępując zaledwie 5 sek. dla zwycięzcy, pokonując 3 km za 9 min. 43 sek. Damian Rynkiewicz zamieszkał się na starcie i finiszował zajmując 10 miejsce z czasem 10 min. 56 sek. W tej samej grupie wiekowej dziewcząt Emilia Mincewicz 2 kilometry pokonała za 9 min.17 sek. i zajęła 5 miejsce.

W najliczniejszej grupie dziewcząt 2007 r. ur. i młodsze startowało 5 wychowanków Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego. Tak samo jak we czwartek podwójne zwycięstwo na dystansie 1 km odniosły Miła Sienkiewicz i Milena Bernatowicz, zajmując 1 i 2 miejsca na podium. Miła i Milena od startu wyszły na prowadzenie, ale w połowie dystansu Miła zwiększyła tępo ślizgu na nartach i odjechała od Mileny, zajmując 1 miejsce i pokonując dystans za 3 min. 36 sek. Milena Bernatowicz finiszowała na drugim miejscu, pokonując dystans za 3 min. 46 sek. Wiekowo młodsze i po raz pierwszy startujące w republikańskich zawodach Nika Kunczina zajęła 10 miejsce z czasem 4 min. 43 sek., Amelia Bernatowicz zajęła 11 miejsce z czasem 4 min. 49 sek., Eliza Szidłauskaitie zajęła 14 miejsce, a Eweta Szidłauskaitie – 24 z czasem 5 min. 35 sek. W tej samej grupie wiekowej chłopców Łukasz Mincewicz miał do pokonania 2 kilometry. Łukasz dobrze ślizgnął po dystansie, ale upadł na zakręcie i jechał na czwartej pozycji, jednak odrobił straty i na mecie zajął 3 miejsce, pokonując dystans za 7 min. 37 sek., zdobywając brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Litwy w narciarstwie klasycznym.

Gratulujemy naszym narciarzom i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach.