Vilniaus rajono biatlonininkų startai Pasaulio jaunimo biatlono čempionate Austrijoje

Vasario 27 – kovo 7 dienomis Obertilliach mieste Austrijoje biatlonininkai varžosi Pasaulio jaunimo biatlono čempionate, kuriame dalyvauja 9 Lietuvos biatlonininkai, tarp kurių yra 3 Vilniaus rajono atstovai ir Lietuvos delegacijos vadovas Marijan Kačanovski.

Prieš čempionatą biatlonininkai dalyvavo mokomojoje stovykloje Italijoje Ridnaun mieste, kuris pasitiko apie 1 metro storio sniegu ir saulėtu oru. Vasario 22 dieną biatlonininkai persikėlė į Obertilliach Austrijoje, kur sniego buvo apie 1,5 metro, o dieną sušildavo iki 10 laipsnių šilumos, kas neigiamai veikė trasos kokybę ir distancijos įveikimo laiką.

Vasario 28 dieną biatlonininkai startavo 15 km individualioje rungtyje su šaudymu gulint + stovint + gulint + stovint, kur už netaiklų šūvį prie distancijos įveikimo laiko buvo pridedama po baudos minutę. Starte stojo 99 biatlonininkų iš viso pasaulio. Nikita Romanov labai gerai pradėjo lenktynes, greitai slydo slidėmis iki šaudymo gulomis. Šaudyme gulint suklydo  kartą ir slydo 79 vietoje.  Antrą šaudymą stovint Nikita atliko greitai pataikydamas į keturis taikinius ir į sekantį 3 km ratą išslydo 53-as. Trečiame šaudyme gulomis penki šūviai skriejo į tikslą ir į ketvirtą ratą Nikita išslydo 35-as, atsilikdamas 3 min. 48 sek. Paskutiniame šaudyme stovint Nikita 4 šūvius pasiuntė į gretimą skydą ir tik penktas šūvis buvo taiklus į savo skydą, ko pasekmėje uždirbo 4 baudos minutes ir į paskutinį finišo ratą išslydo 71 pozicijoje. Nikita Romanov 15 km įveikė per 46 min. 22,6 sek.

Romualdas Aleksandrovas iš Nemenčinės šaudykloje suklydo 3 kartus ir užėmė 80 vietą, 15 km. įveikęs per 47 min. 17, 4 sek. Maksim Fomin finišavo 32-as su rezultatu 42 min. 32,9 sek. Jokūbas Mačkinė distancijoje užtrūko 48 min.14,4 sek. ir užėmė 87 vietą.

Sara Urumova varžėsi 12,5 km distancijoje. Sara pirmame šaudyme gulint suklydo du kartus, antrame stovint suklydo kartą ir slydo 76 pozicijoje. Trečiame šaudyme gulomis Sara suklydo dar kartą. Dar du šūviai buvo netaiklus šaudyme stovint ir mūsų biatlonininkė finišavo 82 vietoje, 12,5 km distancijoje užtrūkusi 47 min. 29,9 sek.

Kovo 2 dieną biatlonininkai startuos 7,5 ir 10 km sprinto rungtyje.