Starty biatlonistów Rejonu Wileńskiego na Biatlonowych Mistrzostwach Świata Juniorów w Austrii

W dniach 27 lutego – 7 marca w biatlonowym centrum Obertilliach odbywają się Biatlonowe Mistrzostwa Świata Juniorów, w którym udział bierze 3 przedstawicieli Rejonu Wileńskiego pod opieką kierownika biatlonowej delegacji Litwy na Mistrzostwach Świata Mariana Kaczanowskiego.

Przed mistrzostwami świata biatloniści mieli dwutygodniowe zgrupowanie we Włoszech na wysokości ponad 1350 metrów nad poziomem morza. Ridnaun spotkał słoneczną pogodą i metrową warstwą śniegu oraz wspaniałymi warunkami dla treningów. 22 lutego przyjechaliśmy do Obertilliach w Austrii, gdzie śniegu było ponad 1,5 metra a w dzień na plusie było koło 10 stopni.

28 lutego biatloniści rywalizowali w Mistrzostwach Świata Juniorów w biatlonie w wyścigu indywidualnym na 15 km ze strzelaniem leżąc + stojąc + leżąc+ stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał dodawano po minucie do czasu pokonania dystansu.  Na starcie stanęło 99 biatlonistów, w tym Nikita Romanow i Romuald Aleksandrow. Nikita szybko pokonał pierwsze 3 km, na pierwszym strzelaniu leżąc pudłował raz i na kolejne okrążenie wyślizgnął na 65 pozycji. Na drugim strzelaniu stojąc także pomylił się raz i na kolejne 3 km wyślizgnął na 53 pozycji. Na trzecim strzelaniu leżąc wszystkie strzały trafiły do tarczy i na kolejne okrążenie wyślizgnął na 35 pozycji. Podczas ostatniej wizyty na strzelnicy strzelając stojąc Nikita pomylił stoiska i wykonał 4 trawne strzały nie do swojej tarczy i tylko 5 strzałem strzelił do swojej, tym samym zarabiając 4 karne minuty i tracąc szansę na zajęcie wysokiego miejsca. Nikita mocno ślizgnął na podbiegach i na mecie zajął 71 miejsce, pokonując 15 km za 46 min. 22,6 sek.

Romuald Aleksandrow na pierwszym strzelaniu leżąc pudłował raz i na kolejne okrążenie wyślizgnął na 79 pozycji. Na drugim strzelaniu stojąc także pomylił się raz i na kolejne 3 km wyślizgnął na 75 pozycji. Na trzecim strzelaniu leżąc wszystkie strzały trafiły do tarczy i na kolejne okrążenie wyślizgnął na 72 pozycji. Podczas ostatniej wizyty na strzelnicy strzelając stojąc Romuald pomylił się raz i na ostatnie 3 km do mety wyślizgnął na 76 pozycji.  Romuald mocno ślizgnął na podbiegach i na mecie zajął 80 miejsce, pokonując 15 km za 47 min. 17,4 sek.

Maksim Fomin finiszował na 32 miejscu z czasem 42 min. 32,9 sek. Jokūbas Mačkinė zajął 87 miejsce, pokonując dystans za 48 min. 14,4 sek.

Sara Urumowa miała do pokonania 12,5 km. Sara na pierwszym strzelaniu pudłowała 2 razy i zajmowała 79 miejsce, na drugim strzelaniu stojąc pomyliła się raz i ślizgnęła na 76 pozycji, na strzelaniu leżąc pudłowała jeszcze raz i zajmowała 79 miejsce, na ostatnim strzelaniu stojąc pomyliła się dwa razy i po pokonaniu ostatnich 2,5 km do mety finiszowała na 82 miejscu, pokonując dystans za 47 min. 29 sek.

2 marca przedstawiciele rejonu Wileńskiego wystartują w sprincie na 10 i 7,5 km.