44 miejsce Nikity Romanowa na Młodzieżowych Biatlonowych Mistrzostwach Świata w Austrii

2 marca na Młodzieżowych Biatlonowych Mistrzostwach Świata biatloniści rywalizowali w sprincie na 10 km ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 150 m. Na starcie stanęli dwaj przedstawiciele Rejonu Wileńskiego Nikita Romanow i Romuald Aleksandrow.

Nikita Romanow szybko ślizgnął na nartach, ale na pierwszym strzelaniu leżąc popełnił jeden błąd i ślizgnął na 52 pozycji ze stratą 57,5 sek. do lidera. Nikita dobrze ślizgnął na podbiegach, drugie strzelanie stojąc wykonał bezbłędnie i na ostatnie 3,3 km do mety wyślizgnął na 42 miejscu, tracąc do lidera 1 min. 47,6 sek. Ostatnie 3,3 kilometry do mety dały się z trudem dla Nikity i na mecie ustąpił kilka miejsc dla rywali. Nikita Romanow finiszował na 44 miejscu wśród 100 startujących, 10 km pokonując za 25 min. 34,4 sek. Nikita wyprzedził więcej połowy startujących i zdobył klasyfikację do udziału w biatlonowym Pucharze Świata wśród dorosłych razem z Karolem Dąbrowskim i najsilniejszymi biatlonistami świata. Nikita był jedynym biatlonistą z Litwy, który trafił w grono TOP 60 najlepszych, otrzymując prawo startu w wyścigu na dochodzenie.

Romuald Aleksandrow, będący jednym z najmłodszych wśród startujących, 10 km pokonał za 29 min. 27,5 sek. i zajął 94 miejsce. Romuald na strzelaniu leżąc pomylił się 2 razy i jeszcze raz na strzelaniu stojąc. Jokūbas Mačkinė zajął 67 miejsce z czasem 26 min. 25,6 sek. a Maksim Fomin finiszował 75 z czasem 26 min. 37,8 sek. Sara Urumowa miała do pokonania 7,5 km. Sara na pierwszym strzelaniu pudłowała raz i zajmowała 65 miejsce, na strzelaniu stojąc pomyliła się 3 razy i na mecie zajęła 81 miejsce, pokonując dystans za 25 min. 47,3 sek.