42 Nikitos Romanovo vieta Pasaulio jaunimo biatlono čempionate Austrijoje


Kovo 3 d., trečiadienį vyko 12,5 km persekiojimo rungtis su šaudymu gulint + gulint + stovint + stovint, kur už kiekvieną nepataikytą šūvį biatlonininkai turėjo įveikti 150 m baudos ratą. Biatlonininkai startavo atsižvelgiant į sprinto rungties rezultatą.

Nikita startavo iš 44 pozicijos, atsilikdamas nuo lyderio 2 min. 18,3 sek. Nikita greitai įveikė pirmą 2,5 km ratą, šaudyme gulomis pataikė į visus taikinius ir į sekantį ratą išslydo 36, atsilikdamas nuo lyderio 2 min. 12 sek. Antrame šaudyme gulint Nikita pataikė į visus taikinius ir pakilo į 35 vietą, atsilikdamas 2 min. 37 sek. Įveikus 2,5 km ratą šaudant stovint suklydo kartą ir į sekantį ratą išslydo jau 42 vietoje su atsilikimu 3 min. 14 sek. Paskutinį šaudymą stovint Nikita atliko greitai ir taikliai, pataikydamas į visus 5 taikinius ir i finišo ratą išslydo 42 vietoje, atsilikdamas 3 min. 27 sek. Vilniaus rajono atstovas labai greitai slydo paskutinius kilometrus ir galutinėje įskaitoje užėmė 42 vietą, 12,5 km distancijoje užtrūkęs 35 min. 57,3 sek.

Kovo 6 dieną vyks 4×7,5 km vaikinų estafečių varžybos. Lietuvos estafetės sudėtyje pamatysime du Vilniaus rajono atstovus – Nikitą Romanovą ir Romualdą Aleksandrovą.

Šis Pasaulio jaunimo biatlono čempionatas nėra toks kaip buvo prieš metus, o to kaltininkė yra Covid-19 pandemija – buvo atšaukti 4 Pasaulio jaunimo biatlono taurės etapai, varžybos vykdomos be žiūrovų, kuriuos pakeitė lėlės, visiems privalomi testai kas 3 dienas, kaukių nešiojimas visur išskyrus sportuojant. Obertilliach m. biatlonininkus pasitiko saulėtu ir šiltu oru, šaudykloje treniruočių ir varžybų metu buvo šilta net su trumpomis rankovėmis, ant veidų liko baltos dėmės, ten kur dėvėjome apsaugines kaukes, o biatlonininkams buvo labai karšta su varžytiniais slidinėjimo kostiumais.

Sveikiname Nikitą ir linkime gero pasirodymo estafetės varžybose.      

Marijan Kačanovski

Vilniaus rajono savivaldybės

sporto mokyklos direktorius