Starty biatlonistów Rejonu Wileńskiego w sztafetach na Pucharze Świata w Czechach i Biatlonowych Mistrzostwach Świata juniorów w Austrii

5 marca w czeskim Nove Mesto na Morave najsilniejsi biatloniści świata rywalizowali w sztafetach 4×7,5 km. W zawodach dobrze wystąpiła sztafeta Litwy, zajmując 15 miejsce wśród 23 startujących.

W sztafecie na pierwszej zmianie startował przedstawiciel Rejonu Wileńskiego, Niemenczynianin Karol Dąbrowski. Biatloniści mieli do pokonania po 7,5 km ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 150 metrów. Na pierwszej zmianie startujący Karol Dąbrowski szybko pokonał pierwszy krąg do mety, strzelając leżąc trafił do 5 tarcz, nie sięgając po dodatkowe naboje, i na kolejne 2,5 km wyślizgnął na 16 pozycji. Na drugim strzelaniu stojąc dla trafienia do 5 tarcz potrzebował 3 dodatkowe naboje i po pokonaniu ostatnich 2,5 km sztafetę przekazał dla Vytautasa Stroli na 20 pozycji ze stratą 1 min. 41 sek. do lidera. Vytautas także na dwóch strzelaniach był bezbłędny i zachował 18 pozycję, przekazując sztafetę dla Tomasa Kaukenasa ze stratą 2 min. 46 sek. Tomas także na strzelnicy był bezbłędny i sztafetę przekazał dla Linasa Banysa na 11 pozycji, tracąc do lidera 3 min. 54 sek. Linas strzelanie leżąc wykonał bezbłędnie, ale na strzelaniu stojąc z 8 naboi trafił do 4 tarcz i musiał zawitać na karną rundę 150 m długości i po pokonaniu ostatnich 2,5 km do mety wyślizgnął i finiszował 16, wśród 23 startujących sztafet. Sztafeta Litwy 30 km pokonała za 1 godz. 18 min. 23,0 sek. Zwyciężyli przedstawiciele Niemiec z wynikiem 1 godz. 12 min. 28,1 sek.

6 marca w biatlonowym centrum Obertilliach w Austrii Nikita Romanow i Romuald Aleksandrow na Młodzieżowych Biatlonowych Mistrzostwach świata rywalizowali w sztafecie 4×7,5 km. Na pierwszej zmianie sztafety Litwy startował Maksim Fomin. Maksim strzelanie leżąc i stojąc wykonał bezbłędnie i sztafetę przekazał dla Nikity Romanowa na 9 pozycji. Nikita dobrze ślizgnął na podbiegach, na strzelaniu leżąc potrzebował 3 dodatkowe naboje dla trafienia do 5 tarcz i na kolejne 2,5 km wyślizgnął na 15 pozycji. Strzelanie stojąc wykonał szybko i bezbłędnie, nie sięgając po dodatkowe naboje, i po pokonaniu ostatnich 2,5 km sztafetę przekazał dla Jokubasa Mackine na 14 pozycji ze stratą 2 min. 16 sek. do lidera. Jokubas strzelanie leżąc wykonał bezbłędnie, ale na strzelaniu stojąc zarobił karną rundę i sztafetę przekazał dla Romualda Aleksandrowa na 18 pozycji, tracąc do lidera 3 min. 15 sek. Romuald dobrze ślizgnął na nartach, na strzelaniu leżąc z 6 naboi trafił do 5 tarcz i ślizgnął na 18 pozycji. Na strzelaniu stojąc sięgnął po 3 dodatkowe naboje, trafiając do wszystkich tarcz i na mecie zajął 20 miejsce. Sztafeta Litwy 30 km pokonała za 1 godz. 20 min. 05,5 sek.

Zwyciężyli przedstawiciele Francji z wynikiem 1 godz. 12 min. 48 sek.