Starty biatlonistów Rejonu Wileńskiego na Biatlonowym Pucharze Świata w Czechach i Pucharze Europy w Austrii

10 marca na Biatlonowym Pucharze Europy 125 biatlonistów rywalizowało w wyścigu indywidualnym na dystansie 15 km ze strzelaniem leżąc + leżąc + stojąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał do czasu pokonania dystansu dodawano po 45 karnych sekund. Na starcie stanęli dwaj przedstawiciele Rejonu Wileńskiego Nikita Romanow i Romuald Aleksandrow.

Nikita Romanow szybko ślizgnął na nartach, na pierwszym strzelaniu leżąc pudłował raz i ślizgnął na 87 pozycji ze stratą 1 min. 40 sek. do lidera. Nikita dobrze ślizgnął na podbiegach, ale na drugim strzelaniu stojąc pomylił się dwa razy i na kolejne 3 km wyślizgnął na 86 miejscu, tracąc do lidera 3 min. 18 sek. Na trzecim strzelaniu leżąc pomylił się raz i na kolejne okrążenie wyruszył na 81 pozycji ze stratą 4 min. 20 sek. Nikita dobrze ślizgnął na nartach, ostatnie strzelanie stojąc wykonał bezbłędnie i po pokonaniu ostatnich 3 km na mecie zajął 68 miejsce. Nikita Romanow 15 km pokonał za 41 min. 33,4 sek., kolejny raz wykonując kwalifikację do udziału w Pucharze Świata na dwa następne lata.

Romuald Aleksandrow na strzelaniu leżąc pudłował raz, strzelając stojąc pomylił się dwa razy, na trzecim strzelaniu leżąc jeszcze raz, dwa ostatnie strzały nie dotarli do celi na czwartym strzelaniu stojąc – razem 6 pomyłek i 110 miejsce na mecie z wynikiem 46 min. 44,6 sek.

Sara Urumowa rywalizowała na dystansie 12,5 km. Sara na pierwszym i drugim strzelaniu pudłowała po 2 razy, trzecie strzelanie leżąc wykonała bezbłędnie, ale na ostatnim strzelaniu stojąc pudłowała 3 razy i na mecie zajęła 102 miejsce, pokonując 12,5 km za 47 min.15.6 sek.

11 marca Karol Dąbrowski startował w Nove Mesto na Morave. Biatloniści rywalizowali w sprincie na 10 km ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 150 m. Karol na strzelaniu leżąc pomylił się raz i zajmował 71 pozycję, tracąc do lidera 44 sek. Na drugim strzelaniu stojąc pudłował dwa razy i po pokonaniu dodatkowych 300 m dystansu na ostatnie 3,3 km wyślizgnął na 86 pozycji. Karol bardzo szybko pokonał ostatnie kilometry, wyprzedzając kilku rywali i na mecie zajął 79 miejsce, pokonując dystans 10 km za 24 min. 45.5 sek.