20 medali biatlonistów Rejonu Wileńskiego na Biatlonowych Mistrzostwach Litwy w Ignalinie

W dniach 13-14 marca w Ignalinie odbyły się Mistrzostwa Litwy w biatlonie. W zawodach dobrze wystąpili biatloniści Rejonu Wileńskiego, zdobywając 11 złotych, 5 srebrnych i 4 brązowe medale.

W drugim dniu zawodów biatloniści rywalizowali w wyścigu na dochodzenie na dystansie od 3 do 7,5 km ze strzelaniem trzy razy leżąc lub leżąc + leżąc + stojąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania 75 lub 150 m karnych. Biatloniści startowali uwzględniając wyniki sobotniego sprintu.

W grupie wiekowej dziewcząt 2003-2002 r. ur. Z drugiej pozycji startowała Wiktoria Augulitie. Wiktoria miała do pokonania 7 km. Pierwsze strzelanie leżąc wykonała bezbłędnie, na drugim popełniła jeden błąd, na trzecim strzelaniu stojąc pomyliła się raz i jeszcze dwa razy na ostatnim strzelaniu stojąc i na mecie zajęła drugie miejsce, pokonując dystans za 40 min. 46 sek.

Bardzo dobrze znów wystąpił Damian Rynkiewicz w grupie chłopców 2006-2007 r. ur., zajmując 1 miejsce na podium. Damian startował pierwszy, ale na pierwszym strzelaniu leżąc strzelał do sąsiedniej tarczy i musiał pokonać 5 karnych rund, tracąc liderstwo. Na drugim strzelaniu pomylił się 2 razy i jeszcze 3 na ostatnim strzelaniu. Na ostatnie 1,1 km do mety Damian wyślizgnął na 2 pozycji, tracąc do lidera 12 sek. Ale nie dał za przegraną, bardzo szybko ślizgnął na nartach, wyprzedził przedstawiciela Wisagini i zdobył drugi złoty medal Mistrzostw Litwy. Damian Rynkiewicz dystans 5 km pokonał za 25 min. 16 sek. Daniel Buchowski na strzelnicy popełnił 11 błędów i zajął trzecie miejsce, pokonując dystans za 26 min. 00 sek.

W tej samej grupie wiekowej dziewczęta miały do pokonania 4 km. Milena Bernatowicz startowała z drugiej pozycji. Na pierwszym strzelaniu była bezbłędna, na drugim pomyliła się 2 razy i wyszła na prowadzenie, ale na trzecim strzelaniu pomyliła się 3 razy i na ostatnie 500 m do mety wyślizgnęła druga, tracąc do biatlonistki z Wilna 9 sekund. Milena bardzo szybko ślizgnęła na dystansie, wyprzedziła rywalkę i na mecie zajęła 1 miejsce, pokonując dystans za 26 min. 39 sek. Emilia Mincewicz na strzelaniu pomyliła się 9 razy, ale nie tak szybko ślizgnęła na nartach i zajęła 4 miejsce z wynikiem 32 min. 40 sek.

Biatloniści 2008 r. ur. i młodsi rywalizowali na dystansie 3,2 km. Łukasz Mincewicz na strzelnicy popełnił 8 błędów, szybko ślizgnął na nartach i przemieścił się na drugie miejsce, pokonując 3,2 km za 20 min. 30 sek. Maksim Kunczin na strzelnicy pudłował 9 razy i zajął 8 miejsce, pokonując dystans za 28 min. 46 sek.

W grupie dziewcząt faworytką liczyła się Miła Sienkiewicz, co i potwierdziła, zwyciężając z ponad 6-minutową przewagą. Miła Sienkiewicz pokonała dystans za 18 min. 38 sek. Miła na strzelnicy popełniła 7 błędów. Eliza Szidłauskaitie zdobyła swój drugi brązowy medal Biatlonowych Mistrzostw Litwy w biatlonie, stając na trzecim schodku podium. Eliza na strzelnicy pudłowała 11 razy, ale bardzo szybko ślizgnęła na nartach, pokonując dystans za 26 min. 35 sek. Nika Kunczina zajęła 4 miejsce z wynikiem 27 min. 08 sek. Z 6-ego na 5-te miejsce przemieściła się Eweta Szidłauskaitie, popełniając 6 błędów na strzelnicy i pokonując dystans za 31 min. 00 sek. Amelia Bernatowicz dystans pokonała za 31 min. 41 sek. i zajęła 6 miejsce.

W kategorii senior swoją klasę potwierdzili Jadwiga Juniewicz, Romuald Noreika i Marian Kaczanowski, zdobywając pierwsze miejsca. Jadwiga na 4 strzelaniach popełniła tylko 6 błędów i stanęła na najwyższym schodku podium w kategorii S-4, pokonując dystans 5 km za 32 min. 19 sek. W tej samej kategorii mężczyzn zwyciężył Marian Kaczanowski, dystans 7,5 km pokonując za 37 min. 53 sek., a na strzelnicy pudłując 9 razy. Romuald Noreika dystans 7,5 km pokonał za 35 min. 40 sek., zwyciężył w kategorii S-3 i uzyskał 3 wynik w kategorii Open. Romuald na strzelnicy pomylił się 8 razy.

Gratulujemy zwycięzcom oraz medalistom mistrzostw.