Biatloniści Rejonu Wileńskiego zakończyli sezon zimowy na Biatlonowych Mistrzostwach Litwy w Ignalinie

26 marca wczesnym rankiem w Ignalinie najsilniejsi biatloniści Litwy zawodami w super sprincie na Mistrzostwach Litwy w biatlonie zakończyli zimowy sezon 2020-2021. Biatloniści rywalizowali na dystansie 5 km ze strzelaniem leżąc + leżąc + stojąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 75 m długości.

Karol Dąbrowski dobrze rozpoczął wyścig, szybko ślizgnął na podbiegach, pierwsze dwa strzelania leżąc wykonał bezbłędnie i prowadził, ale na trzecim strzelaniu stojąc popełnił 3 błędy i musiał pokonać dodatkowo 225 metrów i na kolejny 1,0 km wyślizgnął na 2 pozycji. Karol na podbiegu wyprzedził rywala i na ostatnie strzelanie stojąc przybył pierwszy, ale po mylił się dwa razy i na mecie finiszował drugi, zdobywając srebrny medal Mistrzostw Litwy w biatlonie. Karol Dąbrowski 5 km pokonał za 18 min. 55 sek. Nikita Romanow i Romuald Aleksandrow w grupie Junior także rywalizowali na dystansie 5 km. Nikita szybko ślizgnął na dystansie, ale na pierwszym i drugim strzelaniu leżąc pomylił się po dwa razy i ślizgnął na drugiej pozycji. Trzecie strzelanie stojąc wykonał bezbłędnie i na ostatnie strzelanie stojąc przybył razem z liderem, ale pudłował dwa razy i na mecie zajął drugie miejsce, zdobywając srebrny medal Mistrzostw Litwy w biatlonie, pokonując 5 km za 20 min. 08 sek. Romuald Aleksandrow na strzelnicy pomylił się 10 razy i na mecie był czwarty, pokonując dystans za 22 min. 59 sek.

W tej samej grupie wiekowej dziewcząt Sara Urumowa rywalizowała na dystansie 5 km. Sara na pierwszym strzelaniu leżąc pudłowała 3 razy, na drugim strzelaniu leżąc pomyliła się raz, na trzecim i czwartym strzelaniu stojąc pomyliła się po dwa razy i na mecie zajęła 1 miejsce w grupie Junior i trzecie w kategorii Open kobiet, pokonując dystans 5 km za 26 min. 35 sek.

Dziewczęta 2002-2004 r. ur. miały do pokonania 5 km. Wiktoria Augulitie na pierwszym i drugim strzelaniu leżąc pudłowała po razie, trzecie strzelanie stojąc wykonała bezbłędnie, ale na ostatnim strzelaniu stojąc pomyliła się trzy razy i na mecie zajęła 3 miejsce, zdobywając brązowy medal Mistrzostw Litwy w biatlonie. Wiktoria 5 km pokonała za 30 min. 43 sek.

Wiekowo młodsi i najmłodsi biatloniści Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego po południu zakończyli sezon narciarski na ostatnich resztkach topniejącego śniegu na 1-kilometrowej pętli i po świętach już mają zamiar stanąć na nartorolki na nowo wybudowanej 1,5-kilometrowej wyasfaltowanej trasie. Ten sezon z powodu szalejącej pandemii nie był obfity w biatlonowe międzynarodowe i republikańskie zawody, ale biatloniści Rejonu Wileńskiego Nikita Romanow, Romuald Aleksandrow i Sara Urumowa godnie reprezentowali Litwę na Młodzieżowych Biatlonowych Mistrzostwach Świata w Austrii. Zdobywali medale na Biatlonowym Pucharze Państw Bałtyckich w Estonii i na Łotwie, na Biatlonowych Mistrzostwach Litwy w kategoriach wiekowych od dorosłych do dzieci. Oddanie gmachu administracyjnego Szkoły Sportowej do użytku, wybudowanie asfaltowej trasy, śnieżna zima podwoiła liczbę miłośników, uprawiających biatlon z Buiwidz, Bezdan, Kabiszek, Werysowa, Miszkonisa i Niemenczyna. Niemenczyn w lutym i marcu stał się zimową stolicą narciarstwa – od 7 rana do 22 wieczora z różnych regionów, a najwięcej z Wilna przybywało mnóstwo amatorów narciarstwa biegowego poślizgać na dobrze przyszykowanych trasach narciarskich.

Dyrektor Szkoły Sportowej

Samorządu Rejonu Wileńskiego Marian Kaczanowski