Bėgimo varžybos Nemenčinėje, skirtos Gegužės 3 d. Konstitucijos dienai paminėti

Šie metai pirmai rašytinei bendrai Lenkijos ir Lietuvos Konstitucijai ypatingi – mini 230-ąsias metines. Gegužės 3-osios Konstitucija Lenkijoje – liaudies šventė, kuriai paminėti Varšuvoje susitiko Lenkijos, Latvijos, Lietuvos, Estijos ir Ukrainos prezidentai. Vyko koncertai, parodos, edukaciniai ir sporto renginiai. Vienas tokių – tradicinės bėgimo varžybos, skirtos Gegužės 3 d. Konstitucijos paskelbimui paminėti, vyko Nemenčinėje. Į varžybas atvyko sportininkai iš Vilniaus, Širvintų, Trakų rajonų ir Vilniaus miesto.

Varžybas organizavo Nemenčinės miesto sporto klubas „Nempolis“ kartu su Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokykla. Varžybų rėmėjas – Lenkijos Respublikos Ambasada Vilniuje.

Patys jauniausi šventės dalyviai varžėsi 1791 cm distancijoje su kliūtimis. Sportininkai turėjo įveikti barjerus, užversti biatlono šaudymo taikinius, šliaužiant įveikti tunelį, o nugalėtojais šioje nepaprastoje rungtyje tapo nemenčiniečiai Agata Geglis ir David Dombrovski.

Individualiose kroso varžybose sportininkai varžėsi 300, 600, 1000, ir 1791 m distancijose, o nugalėtojais tapo: Faustyna Rynkevič (Pakalnė, Vilniaus r.), Rafal Boban (Nemenčinė, Vilniaus r.) Nika Kunčina (Nemenčinė, Vilniaus r.), Ervin Gurski (Nemenčinė, Vilniaus r.), Paulina Šepetytė (Riešė, Vilniaus r.), Laurynas Audaras (Trakai), Evelina Lapunaitė (Paberžė, Vilniaus r.), Daniel Buchovskij (Didžiosios Kabiškės, Vilniaus r.), Aneta Vaškelytė (Trakai) ir Daniel Bartusevič (Paberžė, Vilniaus r.).

Visi finišavę dalyviai gavo proginius medalius už dalyvavimą, o 1-3 vietų laimėtojai buvo apdovanoti taurėmis ir diplomais, kuriuos finansavo Lenkijos Respublikos Ambasada Vilniuje, remiant Nemenčinės miesto sporto klubo „Nempolis“ projektą „Lenkų jaunimo integracija Nemenčinėje per sportą“.

sporto mokyklos direktorius

Marijan Kačanovski