Sėkmingi Vilniaus rajono bėgikų startai XVIII Tarptautiniame olimpinės čempionės Irenos Ševinskos bėgime Pultuske

Birželio 11 d. Vilniaus rajono bėgikai dalyvavo XVIII daugkartinės olimpinės čempionės Irenos Ševinskos tarptautinėse bėgimo varžybose Pultuske, Lenkijoje.

Ketvirtadienį po pietų atvykome į Pultuską, įsikūrėme senojoje pilyje – „Polonijos namuose“, o paskui vaikščiodami aplankėme miesto rotušės aikštę, regiono muziejų bei upės Narev prieplauką. Taip pat turėjome galimybę pasitreniruoti varžybų trasoje.

Į varžybas atvyko apie 500 bėgimo mėgėjų. Prieš startą vyko iškilminga varžybų atidarymo ceremonija, kurioje dalyvavo daug garbingų svečių.

Pirmoji startavo jauniausia mūsų dalyvė Faustyna Rynkevič 300 m distancijoje mergaičių 2012 gim. m. ir jaunesnių amžiaus grupėje. Faustyna užtrūko starte, bet įveikusi pusę distancijos bėgo jau 8 vietoje. Bėgdama paskutinius metrus iki finišo Faustyna dar labiau padidino bėgimo tempą ir finišavo pirma tarp 36 dalyvių, iškovodama aukso medalį.

Paskui 300 metrų distancijoje tarp berniukų, gimusių 2012 gim. m. ir jaunesnių, bėgo Rafal  Boban ir Maksim Kunčin. Rafal iš starto išbėgo 15-tas, Maksimas 20-tas. Greitai bėgančiam Rafalui pavyko aplenkti vos ne visus varžovus ir iškovoti antrą vietą ir sidabro medalį. Maksim finišavo 5 vietoje. Po to prie starto stojo Eveta Šidlauskaitė 2010-2011 gim. m. amžiaus grupėje tarp mergaičių 500 m trasoje. Eveta finišavo 17 vietoje. Ervin Gurski toje pačioje amžiaus grupėje tarp berniukų turėjo įveikti 700 m. Sportininkas šiek tiek per lėtai pradėjo bėgimą ir įveikęs pusę nuotolio, bėgo 4 vietoje. Likusią dalį trasos Ervin įveikė greičiau ir finišo liniją kirto 1 vietoje, iškovodamas aukso medalį. Eliza Šidlauskaitė mergaičių 2008-2009 gim. m. grupėje varžėsi 700 m. distancijoje ir užėmė 18 vietą. Šioje vaikinų amžiaus grupėje Lukaš Mincevič turėjo įveikti 900 m. Lukaš greitai bėgo distancijoje ir finišavo 4 vietoje.

Varžybų nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti diplomais ir medaliais, kuriuos įteikė Januš Ševinski, olimpietė Ivona Dzienciol-Marcinkevič, Pultusko I. Ševinskos viešosios pagrindinės mokyklos  Nr. 4 direktorius Kšištof Lachmanski.

Sveikime  nugalėtojus ir prizininkus ir linkime sėkmingų startų ateityje.

sporto mokyklos direktorius

Marijan Kačanovski