Lietuvos biatlono čempionato varžybomis Madonoje Vilniaus rajono biatlonininkai užbaigė žiemos varžybų sezoną

Kovo 24-26 dienomis į Latvijos biatlono centrą Smeceressils (Madona)  susirinko stipriausi Lietuvos biatlonininkai, kurie užbaigė Pasaulio biatlono taurės varžybas Norvegijoje, išdalinti  Lietuvos biatlono čempionato medalius. Dėl sniego trūkumo Ignalinoje varžybos buvo vykdomos Madonoje. Pirmąją varžybų dieną biatlonininkai rungtyniavo sprinto rungtyje su šaudymu gulint + stovint, kur už netaiklų šūvį sportininkams buvo pridedama po 25  baudos sekundės, nes šilti orai ištirpdė sniegą baudos rate. Varžybose labai gerai pasirodė Vilniaus rajono atstova, iškovojęs 6 medalius.

Karol Dombrovski rungtyniavo 10 km sprinto distancijoje. Karol labai gerai pradėjo lenktynes, pirmame šaudyme pataikė i visus taikinius ir pirmavo. Antrame šaudyme stovint suklydo kartą ir finišavo antras, atsilikęs nuo Tomo Kaukėno vos 13 sekundžių. Karol Dombrovski 10 km įveikė per 23 min. 05 sek. ir iškovojo  Lietuvos biatlono čempionato sidabro medalį.

Nikita Romanov ir Ruslan Pukšto vaikinų 1998-2000 m. gim. grupėje varžėsi 7,5 km distancijoje. Nikita labai greitai įveikė pirmą 2,5 km ratą, šaudant gulomis buvo taiklus ir į sekantį ratą išslydo pirmas. Nikita greitai įveikė 2,5 km ir pirmas atvažiavo į šaudymą stovint, bet suklydo trys kartus ir slydo trečias. Nikita finišo ratą važiavo kartu su pasaulio taurės varžybų dalyviu Karoliu Dombrovskiu ir kartu finišavo, kas leido pakilti i antrą vietą ir iškovoti sidabro medalį. Nikita Romanov 7,5 km. nuvažiavo per 19 min. 24 sek. Ruslan Pukšto šaudykloje suklydo 6 kartus ir užėmė 6 vietą.

Romuald Aleksandrov jaunučių 2001-2002 m. gim. grupėje rungtyniavo 6 km. distancijoje. Romuald Aleksandrovas greičiausiai įveikė pirmą ratą, bet šaudant gulomis suklydo du kartus ir slydo 4 vietoje. Antrame šaudyme stovint keturis kartus nepataikė į taikinius ir finišavo ketvirtoje vietoje. Romualdas Aleksandrovas 6 km. įveikė per 17 min. 49 sek.

Marek Griniuk startavo 4 km. sprinto rungtyje su šaudymu du kartus gulint vaikų 2003 m. gim. ir jaunesnių grupėje. Marek greitai slydo slidėmis, pirmame šaudyme gavo tris baudos ratus ir slydo antras. Antrame šaudyme suklydo kartą, bet labai greitai įveikė paskutinį ratą ir finišavo pirmas, iškovodamas aukso medalį. Marek Griniuk 4 km. nuslydo per 15 min. 30 sek.

Viktorija Romanova startavo 5 km. distancijoje mergaičių, gimusių 2001-2002 m. metais grupėje. Viktorija startavo su dviem metais vyresnėmis varžovėmis, bet neišsigando ir greitai šliuožė slidėmis. Pirmame šaudyme gulint Viktorija pataikė į visus taikinius ir pirmavo, labai greitai įveikė antrą ratą. Antrame šaudyme stovint prašovė tik kartą, bet užtikrintai pirmavo ir nugalėjo su rezultatu 17 min. 30 sek. Viktorija Romanova pasidabino Lietuvos biatlono čempionato aukso medaliu. Kamilė Jakubauskaitė startavo 2003 gim. m. ir jaunesnių mergaičių 4 km distancijoje. Kamilė greitai įveikė pirma ratą, šaudykloje suklydo kartą ir pirmavo. Antrame šaudyme gulomis užsikirto šovinis – Kamilė prarado brangias sekundes, prašovė kartą. Nors labai greitai įveikė paskutinį ratą, vis tik pralaimėjo 3 sekundes nugalėtojai ir užėmė 2 vietą. Kamilė Jakubauskaite distanciją įveikė per 15 min. 53 sek ir iškovojo sidabro medalį.

Sekmadienį, kovo 26 d.  biatlonininkai varžėsi individualiose lenktynėse 12,5 km; 8 km; 6km; ir 4 km distancijose su šaudymu gulint + stovint + gulint + stovint, kur už kiekvieną netaiklų šūvį buvo pridedama po 1 min.; 45 arba 30 sekundžių prie distancijos įveikimo laiko.

Karol Dombrovski keturiose ugnies linijose suklydo 8 kartus, distanciją įveikė per 36 min. 33 sek. ir finišavo trečias, iškovojęs bronzos medalį. Nikita Romanov ir Ruslan Pukšto varžėsi 10 km distancijoje. Nikita Romanov pirmame šaudyme gulint ir antrame šaudyme stovint padarė po klaidą ir išsiveržė į priekį. Paskutiniuose dvejose šaudymuose suklydo keturis kartus ir finišavo trečias, 10 km įveikė per 30 min. 44 sek. ir iškovojo bronzos medalį. Ruslan Pukšto šaudykloje suklydo 9 kartus ir užėmė 6 vietą su rezultatu 35 min. 02 sek.

Romualdas Aleksandrovas rungtyniavo 8 km distancijoje, gerai slydo slidėmis. Pirmame šaudyme gulint suklydo 2 kartus. Antrame šaudyme stovint 4 kartus. Trečiame šaudyme gulint pataikė į visus taikinius ir finišavo 4 vietoje, trasą įveikęs per 27 min. 14 sek. Viktorija Romanova startavo mergaičių 2001-2002 gim. m. grupėje 6km distancijoje. Viktorija greitai įveikė 2 km. Pirmame šaudyme buvo taikli ir išsiveržė į priekį. Viktorija antrame šaudyme stovint klydo tris kartus, trečiame pataikė į visus taikinius ir finišavo pirma, turėdama daugiau nei 4 minučių pranašumą. Viktorija Romanova pasidabino antru aukso medaliu, įveikusi 6 km. per  25 min. 33 sek. Nepasisekė Kamilei Jakubauskaitei mergaičių 2003 gim. m. grupėje, kuri greičiausiai įveikė 5 km distanciją, šaudykloje suklydo iš viso 8 kartus užėmė 2 vietą, atsilikusi nuo nugalėtojos vos 1 sekundę. Kamilė Jakubauskaitė 5 km, įveikusi per 26 min. 04 sek. Marek Griniuk varžėsi 6 km distancijoje, pirmame ir trečiame šaudyme suklydo po 3 kartus. Antrame šaudyme prašovė kartą, tačiau labai greitai važiavo slidėmis ir finišavo antras, iškovodamas sidabro medalį su rezultatu 23 min. 59 sek.

Varžybomis Madonoje Vilniaus rajono biatlonininkai pabaigė žiemos sezoną, kuris buvo labai sėkmingas: Viktorija Romanova tapo Lenkijos ir Latvijos biatlono taurės laimėtoja, Lietuvos čempione. Nikita Romanov nugalėjo Lenkijoje ir Latvijoje, pelnė aukso medalį Lietuvos čempionate, Rusijoje iškovojo 5 vietą, sėkmingai startavo Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Turkijoje ir pasaulio jaunimo čempionate Slovakijoje. Ruslan Pukšto, Romualdas Aleksandrovas, Marek Griniuk, Aleksandr Lavrinovič ir Kamilė Jakubauskaitė stojosi ant nugalėtojų pakylos varžybose Lenkijoje, Latvijoje ir Lietuvos čempionate. Karol Dombrovski užėmė 4 vietą Pasaulio biatlono vasaros čempionate Estijoje ir 16 vietą Europos biatlono čempionate Lenkijoje.

Sveikiname mūsų biatlonininkus ir linkime pergalių balandžio 29 d. vyksiančiose „SKI TOUR AUGUSTOW“ riedslidžių varžybose Lenkijoje.