Tarptautinės bėgimo varžybos Nemenčinės miesto gatvėmis, skirtos gegužės 3 d. konstitucijos dienai paminėti

Balandžio 24 d. Nemenčinės miesto lauko estradoje susirinko daugiau nei 340 sportininkų iš Pultusko miesto Lenkijoje, Senųjų Trakų, Širvintų rajono, Vilniaus miesto ir rajono varžytis XI Tarptautiniame bėgime Nemenčinės miesto gatvėmis, skirtame Gegužės 3 d. Konstitucijos dienai paminėti. Varžybose taip pat dalyvavo bėgimo estafetės „Legnica (Lenkija) – Aušros Vartai (Vilnius)“ dalyviai, kurie bėgte įveikė 800 km nuotolį.

Susirinkusius pasveikino Nemenčinės miesto seniūnas Mečislav Borusevič, Vilniaus rajono savivaldybės Kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vedėjas Edmund Šot. Vyriausias varžybų teisėjas Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos direktorius Marijan Kačanovski informavo apie varžybų eigą ir pakvietė bėgikus į startą. Sportininkai varžėsi 8 grupėse individualiuose bėgimuose ir Mokyklų žaidynių pagrindinių mokyklų bei gimnazijų kroso estafečių varžybose.

Vilniaus rajono mokyklų žaidynėse pagrindinių mokyklų grupėje 3 km estafečių varžybose nugalėtojais tapo Mostiškių mokyklos – daugiafunkcio centro atstovai, nuotolį įveikę per 8 min. 52 sek.

Gimnazijų mokiniai varžėsi dvejose amžiaus grupėse: 1998-2001 gim. m. bei 2002 gim. m. ir jaunesnių grupėse. Vyresnių gimnazistų grupėje nugalėjo Buivydžių gimnazijos mokiniai, distancijoje užtrukę 16 min. 52 sek. 2002 gim. m. ir jaunesnių mokinių amžiaus grupėje greičiausiai nuotolį įveikė Nemenčinės K. Parčevskio gimnazijos bėgikai, su rezultatu 18 min. 30 sek.

Individualiose kroso varžybose sportininkai varžėsi 500, 1000, 1500 ir 2000 m distancijose, o nugalėtojais tapo: Gabrielė Duden (Medininkai, Vilniaus r.), Daniel Vasiljev (Nemenčinė, Vilniaus r.), Evelina Voitkevič (Barskūnai, Širvintų r.), Emil Andruškevič (Vilnius), Julija Jačun (Eitminiškės, Vilniaus r.), Gžegož Semaško (Eitminiškės, Vilniaus r.), Karolina Savko (Paberžė, Vilniaus r.) ir Jaroslav Semaško (Paberžė, Vilniaus r.).

Visi finišavę dalyviai gavo proginius medalius už dalyvavimą, o 1-3 vietų laimėtojai buvo apdovanoti taurėmis, diplomais, medaliais ir prizais, kuriuos finansavo Vilniaus rajono savivaldybė ir Nemenčinės miesto seniūnija. Varžybų nugalėtojus apdovanojo Nemenčinės miesto seniūnas Mečislav Borusevič, Vilniaus rajono savivaldybės Kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vedėjas Edmund Šot ir Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos direktorius Marijan Kačanovski.

Po varžybų svečiai iš Pultusko aplankė Lietuvos sostinę Vilnių. Ekskursiją po Vilnių pradėjo nuo Šv. Petro ir Povilo bažnyčios, paskui nuvyko į Rasų kapines, prie Aušros Vartų, pasivaikščiojo senamiesčiu, apsilankė Katedroje, o ekskursiją baigė Vilniaus panoramos stebėjimu iš Trijų Kryžių kalno.

sporto mokyklos direktorius Marijan Kačanovski