Rudaminos žolės riedulininkai Erfurte (Vokietija) dalyvavo „Pupelių“ turnyre

Gegužės 6-7 dienomis Erfurto mieste, Vokietijoje vyko XIII Puffbohnen (Pupelių) vaikų žolės riedulio turnyras, kuriame jau 13 kartą dalyvavo Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos žolės riedulio trenerio Vytauto Vilipo treniruojami jaunieji Rudaminos riedulininkai. Šį kartą į turnyrą vyko Rudaminos F. Ruščico gimnazijos mokiniai: Andžej Burkot, Robert Žygelevičius, Dariuš Litvin, Daniel Jurcevič ir Rudaminos „Ryto“ gimnazijos mokiniai Dominik Žemoit ir Dominyka Jurgo.

Turnyre dalyvavo 52 vaikų komandos nuo 6 iki 12 metų. Rudaminiečiai žaidė grupėje U-12 (iki 12 metų). Šioje grupėje žaidė 8 komandos suskirstytos į 2 pogrupius. Pirmą varžybų dieną jaunieji rudaminiečiai 2:0 nugalėjo Erfurto HC. Abu įvarčius pelnė komandos kapitonas Andžej Burkot. Sekančiose rungtynėse po įtemptos kovos laimėta  1:0 prieš Konigswusterhsn  komandą iš Berlyno. Pergalingą įvartį vėl pelnė A. Burkot. Paskui rezultatu 2:0 nugalėta kova prieš PSV Chennitz. Įvarčius mūsų komandai pelnė Dariuš Litvin ir Dominyka Jurgo. Rudaminiečiai tapo savo grupės nugalėtojais  ir pateko į stipriausių ketvertuką.

Pusfinalyje susitikome su kitos grupės 2 vietos laimėtoja HC „Kassel“ komanda. Deja, po atkaklios kovos pralaimėta 0:2. Paskutines turnyro rungtynes mažajame finale vėl su Erfurt HC komanda žaidėme dėl 3-čios. Rungtynės vyko įtemptai ir labai permainingai. Įpusėjus kėliniui šeimininkai įgijo dviejų įvarčių pranašumą, tačiau Rudaminiečiai po Andžejaus Burkoto ir Dariušo Litvino smūgių atstatė pusiausvyrą. Vartus patikimai ginė Dominik Žemoit, tačiau besibaigiant rungtynėms šeimininkai pelnė įvartį ir pergalę.

Visi gyrė mūsų komandą už pasiaukojamą žaidimą – rudaminiečiai žaidė be keitimų. Užimta garbinga ketvirtoji vieta.

Visi turnyro žaidėjai apdovanoti medaliais, diplomais. Varžybų metu vyko loterija, vaikai turėjo įvairių pramogų. Rudaminiečių komandos žaidėjai Andžej Burkot ir Dominyka Jurgo apdovanoti garsiausio Vokietijos žaidėjo,Olimpinio ir Pasaulio čempiono, turinčio savo žolės riedulio akademiją, Moritz Furste marškinėliais. Šis žymus sportininkas birželio mėnesį Erfurte vaikams rengs žolės riedulio akademijos stovyklą. Po turnyro aplankėme Erfurto meriją, nuostabų senamiestį: Domplats (Katedros aikštę), senąjį pirklių kelią (Krėmerbriuke).

Vytautas Vilipas
Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos
žolės riedulio treneris