Rekordinės Lietuvos slidinėjimo taurės riedslidėmis varžybos Nemenčinėje

Šeštadienį Nemenčinėje vyko antro etapo Lietuvos slidinėjimo taurės varžybos riedslidėmis  laisvu stiliumi, kurias organizavo Lietuvos nacionalinė slidinėjimo asociacija, Nemenčinės miesto seniūnija ir Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokykla. Varžybose susirinko rekordinis sportininkų skaičius – virš 130 dalyvių iš Vilniaus, Visagino, Anykščių, Ignalinos, Druskininkų  ir gausi delegacija iš Vilniaus rajono. Sportininkai varžėsi 1,8 km, 2,4 km, 3 km, 5 km ir 10 km distancijose Užupio, Statybininkų ir Vėtrungės gatvėmis. Varžybos vyko laisvu stiliumi eliminacijos principu, kuriose sportininkai startavo iš bendro starto ir po kiekvieno 600 m rato tam tikras dalyvių skaičius pasitraukdavo iš kovos dėl medalių. Tai buvo įdomu stebėti susirinkusiems žiūrovams ir patiems sportininkams įnešė azarto distancijoje. Įdomios  riedslidžių ir riedutininkų varžybos sudomino nemažai Nemenčinės miesto gyventojų, tarp kurių buvo Vilniaus rajono vicemeras Robert Komarovski su visa savo šeima. Sportininkus nemenčiniečius taip pat palaikė Nemenčinės seniūnas Mečislav Borusevič bei sportininkų tėvai.

Varžybose labai gerai startavo Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos auklėtiniai 7 kartus atsistoję ant nugalėtojų pakylos įvairiose amžiaus grupėse. Pirmieji į startą stojo vyrų elito grupės atstovai. Mūsų sportininkas Nikita Romanov gerai  važiavo 6 km distancijoje ir tik prieš paskutinį ratą truputi atsiliko nuo vyresnių varžovų ir finišavo penktas.

Geriausiai sekėsi mergaičių 2002-2003 gim. m. grupėje 3 km distancijoje. Visa pakyla priklausė Vilniaus rajono atstovams. Labai aštri kova vyko dėl nugalėtojos vardo tarp Emilijos Siavro  ir Viktorijos Romanovos.  Nuo pat starto į priekį išsiveržė Emilija, bet po dviejų ratų į priekį išsiveržė Viktorija ir neužleido pirmos pozicijos iki finišo. Viktorija Romanova atsistojo ant aukščiausio laiptelio, iškovodama aukso medalį. Sidabro medalis atiteko Emilijai Siavro, o bronzos medaliu pasipuošė nemenčinietė Kamilė Jakubauskaitė.

Vaikinų 2002-2003 gim. m. grupėje 3,6 km distancijoje trečią vietą ir bronzos medalį iškovojo Marek Griniuk, Rolandas Sumbar finišavo ketvirtas, o Daniel Jackevič liko šeštas. Mergaičių 2004 gim. m. ir jaunesnių grupėje  Evelina Dulko  1,8 km distancijoje užėmė 2 vietą ir iškovojo sidabro medalį. Kamilė Stakauskaitė finišavo 8 vietoje. Berniukų grupėje 2,4 km distancijoje geriausiai sekėsi Aleksandrui Lavrinovičiui, kuris užėmė 6 vietą. Pirmą kartą varžybose startavęs Daniel Buchovskij finišavo 7, o jauniausias slidinėjimo varžybų dalyvis Vitold Bystrickij finišavo aštuntas.

Gerai 4,8 km bendro starto lenktynėse vaikinų 2000-2001 gim. m. grupėje startavo  Romualdas Aleksandrovas ir Ruslan Pukšto. Romualdas po pirmo 600 m rato važiavo penktas, greitai įveikė sekantį ratą ir važiavo ketvirtas. Sekančiame rate pakilo į trečią vietą ir tik keliasdešimt centimetrų pritrūko, kad iškovotų antrą vietą. Romualdas Aleksandrovas iškovojo bronzos medalį, Ruslan  Pukšto finišavo ketvirtas, o Albert Kisel šeštas.

Prieš porą savaičių atėjusi iš Vilniaus į Nemenčinę lankyti biatlono treniruotes Sara Urumova mergaičių 2000-2001 gim. m. grupėje atsistojo ant nugalėtojų pakylos trečio laiptelio. Sara varžėsi 3,6 km distancijoje, po dviejų ratų važiavo šešta. Sekančiame rate aplenkė dvi varžoves, ketvirtame rate dar vieną sportininkę ir finišo liniją kirto trečia, iškovodama pirmąjį savo medalį riedslidžių  varžybose.

Antro  taurės etapo nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti diplomais ir medaliais. Trečias taurės varžybų etapas vyks liepos mėnesį Utenoje.

Sveikiname mūsų sportininkus ir linkime sėkmės varžybose.

sporto mokyklos direktorius Marijan Kačanovski