8 aukso medalius iškovojo Vilniaus rajono sportininkai Lietuvos vasaros biatlono čempionate Ignalinoje

Rugpjūčio 22-23 dienomis Ignalinoje susirinko stipriausi Lietuvos biatlonininkai pasivaržyti dėl Lietuvos biatlono čempiono titulų. Varžybose startavo visi kandidatai Pjongčango žiemos olimpinės žaidynės 2018 tarp kuriu ir Karol Dombrovski iš Nemenčinės. Pirmadieni sportininkai rungtyniavo sprinto rungtyje su šaudymu gulint + stovint.

Karol Dombrovski startavo pirmas, bet tai jam nesutrukdė labai greitai važiuoti riedslidėmis, šaudyme gulint ir stovint suklydo po kartą ir tapo nugalėtoju palikdamas už nugaros Tomą Kaukėną ir Vytautą Strolią. Karolis 10 km įveikę per 26 min. 31 sek. ir pasidabino aukso medalių.

Nikita Romanov startavo jaunimo grupėje su vyresniais sportininkais, greičiausiai įveikę pirmą ratą, bet šaudykloje suklydo šešis kartus ir finišavo antras, įveikęs 10 km per 33 min. 16 sek.

Mergaičių 2001-2002 m. gim. grupėje Viktorija Romanova ir Sara Urumova startavo 5 km distancijoje. Viktorija greitai nuvažiavo pirmus du kilometrus, šaudyme gulint suklydo kartą ir pirmavo. Antrame rate dideliu greičiu leidžiantis nuo kalno užvažiavo ant akmenuko ir krito iki kraujo nubrozdinus alkūnę ir kelius. Skausmas sutrukdė taikliai atlikti šaudymą stovint, Viktorija suklydo 4 kartus, greitai įveikęs baudos ratus ir paskutinį ratą finišavo pirma su rezultatu 19 min. 23 sek.

Sara Urumova šaudykloje suklydo 5 kartus, bet krito šlapioje baudos rato trasoje nubrozdinus kelius ir finišavo trečią, iškovodama bronzos medalį.

Vaikinu grupėje Romualdas Aleksandrovas šaudykloje suklydo 5 kartus ir užėmė 4 vietą, 6 km nuvažiavęs per 18 min. 53 sek.

Ruslanas Pukšto vaikinu 1998-2000 m. gim. grupėje, 7,5 km distancijoje, užėmė 4 vietą su rezultatu 24 min. 54 sek.

Dar du medalius mūsų rajono sportininkai iškovojo 2003-2005 m. gim. grupėje. Kamilė Jakubauskaitė iškovojo aukso medalį, 4 km. distanciją įveikęs per 13 min. 32 sek. Kamilė šaudyme suklydo 4 kartus, bet buvo labai greita trasoje ir iškovojo aukso medalį.

Marek Griniuk šaudykloje suklydo 7 kartus ir užėmė 3 vietą, įveikęs 5 km per 16 min. 08 sek.

Antradienį vyko persekiojimo rungtys, kurioje sportininkai startavo atsižvelgiant į sprinto rezultatus. Karol Dombrovski startavo pirmas, šaudant gulomis abu kartus suklydo po vieną kartą, stovint du kartus pataikė į visus taikinius ir finišavo pirmas, iškovodamas antrą aukso medalį.

Nikita Romanov keturiuose ugnies linijose suklydo 5 kartus, buvo greitas trasoje ir nugalėjo jaunimo grupėje, iškovodamas Lietuvos vasaros biatlono čempionato aukso medalį.

Ruslan Pukšto jaunių grupėje, 10 km distancijoje, užėmė trečią vieta su rezultatu 36 min. 41 sek., keturiose ugnies linijose suklydęs 5 kartus.

Romualdas Aleksandrovas vaikinu 2001-2002 m. gim. grupėje startavo iš ketvirtos pozicijos atsilikdamas 1 min. 09 sek. nuo lyderio. Romualdas greitai važiavo riedslidėmis, šaudykloje suklydo 8 kartus ir į paskutinį 1 km. ratą išvažiavo trečias, atsilikdamas 8 sek. nuo antroje vietoje važiavusio Ignalinos atstovo. Romualdas į kalną pasivijo varžovą ir finišavo antras, iškovodamas sidabro medalį.

Viktorija Romanova ir Sara Urumova varžėsi 6 km distancijoje. Viktorija startavo pirma, du kartus šaudant gulomis pataikė į visus taikinius, stovint pataikė į 7 taikinius ir finišavo pirma, iškovodama antrą aukso medalį.

Sara Urumova startavo trečia, šaudykloje suklydo 10 kartų ir finiše išsaugojo trečią vietą.

Kamilė Jakubauskaitė mergaičių 2003-2005 m. gim. grupėje startavo pirma, trijose šaudymuose gulomis suklydo 9 kartus, bet išsaugojo 1 vietą ir iškovojo antrą Lietuvos vasaros biatlono čempionato aukso medalį, 5 km įveikęs per 23 min. 15 sek.

Marek Griniuk vaikinų grupėje startavo trečias, šaudykloje suklydo 9 kartus, bet labai greitai važiavo distancijoje ir nugalėjo. Marek 6 km įveikę per 23 min.59 sek. ir pasidabino aukso medaliu. Vilniaus rajono sportininkai iškovojo 14 medalių, iš kuriu 8 aukso, Ignalinos atstovai pelnė 12 medalių, ir tik vieną aukso. Anykštėnams atiteko 8 medaliai, iš kuriu 5 aukso.

Sveikiname mūsų sportininkus ir linkime sėkmės.

sporto mokyklos direktorius Marijan Kačanovski