Biatlono šaudyklos atidarymas ir pirmosios biatlono varžybos Nemenčinėje Vilniaus rajono merės taurei laimėti

Rugsėjo 14 diena tapo įsimintina bei labai svarbi Nemenčinės miestui: Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokykla iškilmingai atidarė biatlono šaudyklą, o Nemenčinės gimnazijos – stadioną. Nauja biatlono šaudykla Nemenčinėje yra tik antra po Ignalinos, kur biatlonininkai galės treniruotis kaip žiemą taip ir vasarą. Šaudykla buvo pastatyta pilnai iš Vilniaus rajono savivaldybės biudžeto lėšų, kurių suma siekė 340 tūkst. eurų. Šaudyklos atidarymas pritraukė ne tik Vilniaus rajono valdžios ir gyventojų dėmesį, bet Lietuvos spaudos atstovų. Į šaudyklos atidarymą atvyko ir sporto mokyklą sveikino: Seimo narė, Lietuvos lenkų sąjungos – Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos pirmininkė Rita Tamašunienė, Vilniaus rajono merė Marija Rekst, Nemenčinės šv. Arkangelo Mykolo parapijos kunigas klebonas Arūnas Kesilis, Vilniaus rajono vicemeras Robert Komarovski, Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjas Arūnas Aidukas, Kalgario olimpinė čempionė Vida Vencienė, Vilniaus rajono tarybos nariai Zygmund Ždanovič ir Stanislav Adamaitis, Vilniaus rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Lilija Andruškevič, Vilniaus rajono savivaldybės Kultūros, sporto ir turimo skyriaus vedėjas Edmund Šot, Nemenčinės seniūnas Mečislav Borusevič, Vilniaus krašto etnografijos muziejaus direktorius Algimantas Banevič, Lietuvos biatlono federacijos prezidentas Arūnas Daugirdas, treneriai bei sportininkai iš Ignalinos, Visagino, Anykščių, Vilniaus, taip pat biatlono sporto šakos veteranai ir mėgėjai iš visos Lietuvos, spaudos atstovai, Nemenčinės gyventojai bei jaunieji Vilniaus rajono sportininkai.

Renginio pradžioje parapijos kunigas Arūnas Kesilis pašventino šaudyklą, palaimino visus susirinkusius ir tuos, kurie šiame objekte treniruosis. Sporto mokyklos direktorius, o taip šaudyklos šeimininkas savo kalboje prisiminė biatlono sporto tradicijas Vilniaus krašte, kurias tęsia jaunoji karta – sporto mokyklos auklėtiniai iškovoja medalius respublikinėse ir tarptautinėse varžybose, buvęs sporto mokyklos auklėtinis Karol Dombrovski yra vienas iš kandidatų į 2018 metų Žiemos olimpines žaidynes Pietų Korėjoje. Biatlonininkų pasiekimus pastebėjo ir įvertino Vilniaus rajone valdančioji partija Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga su mere Marija Rekst priešakyje. Naujoji biatlono šaudykla pagerins treniruočių procesą, leis tobulėti ir siekti dar aukštesnių rezultatų, o taip pat atkreips jaunimo dėmesį į biatlono sporto šaką. Vilniaus rajono merė Marija Rekst savo kalboje pabrėžė, kad Vilniaus rajone jaunimo sportui yra skiriamas nemažas dėmesys – neatsitiktinai vakar buvo taip pat atidarytas gimnazijų stadionas. Gerbiama merė už aukštus pasiekimus padėkos raštais apdovanojo sporto mokyklos biatlonininkus, Karolį Dombrovskį, sporto mokyklos direktorių Marijaną Kačanovskį bei sporto mokyklos trenerį Vytautą Gražį 50-ojo jubiliejaus proga. Seimo narė Rita Tamašunienė pastebėjo, kad Vilniaus rajono valdžia nuolat investuoja į sporto objektus, kuriais naudojasi rajono gyventojai, o ypač jaunimas. Taip pat stebėjosi Karolio Dombrovskio pasiaukojimu bei užsidegimu siekiant užsibrėžtų tikslų, linkėjimo svajonių išsipildymo, o būtent aukštų rezultatų olimpinėse žaidynėse. Sporto mokyklos direktoriui įteikė 100,00 eurų dovanų kuponą sporto inventoriui įsigyti.

Vėliau kalbėję Arūnas Daugirdas ir Vida Vencienė prisiminė Vilniaus rajono biatlonininkų pasiekimus, džiaugėsi jaunimo pasiektais aukštais rezultatais, o taip pat rajono investicijomis į sporto objektus. A. Daugirdas ir V. Vencienė merei Marijai Rekst įteikė LTeam olimpinės  ir biatlono rinktinių aprangas.

Vėliau visi susirinkę turėjo galimybę stebėti Lietuvos biatlono rinktinės mišrių vienetų estafečių varžybas riedslidėmis. Stiprus, gūsingas vėjas trukdė taikliai šaudyti, todėl visiems teko sukti baudos ratus. Mažiausiai klaidų padarė ir varžybų nugalėtojais tapo vilniečiai Gabrielė Leščinskaitė ir Rokas Suslavičius. Diana Rasimovičiūtė ir Karol Dombrovski finišavo antri, o trečia vieta atiteko Anai Jesipionok ir Vytautui Stroliai.

Po oficialaus šaudyklos atidarymo vyko jaunesnių biatlonininkų varžybos Vilniaus rajono merės taurei laimėti 3 ir 4 km distancijos su šaudymu gulint + stovint, kur už kiekvieną netaiklų šūvį dalyviai turėjo įveikti 70 m baudos ratą. Varžybose dalyvavo sportininkai iš Ignalinos, Visagino, Anykščių, Vilniaus ir Nemenčinės. Šiose varžybos šeimininkai nebuvo itin svetingi – iškovojo keturias 1-ąsias vietas iš 6 galimų. 2003 gim. m. ir jaunesnių mergaičių grupėje nugalėjo Kamilė Jakubauskaitė, nors pirmame šaudyme neuždengė nei vieno taikinio. Vis dėlto, Kamilė labai greitai įveikė antrą ratą ir du paskesni šūviai nesutrukdė jai nugalėti. K. Jakubauskaitė 3 km įveikė per 16 min. 00 sek. ir laimėjo merės taurę už pirmą vietą. Marek Griniuk toje pačioje amžiaus grupėje dvejose šaudymuose klydo 4 kartus, labai greitai bėgo distancijoje ir finišavo pirmas su 40 sekundžių persvara. M. Griniuk nuotolį įveikė per 14 min. 00 sek.  Mergaičių, gimusių 2001-2002 m., grupėje 3 km distancijoje Viktorija Romanova pirmame šaudyme buvo absoliučiai taikli. Antrame šaudyme suklydo 2 kartus ir finišavo pirma, nuotolį įveikusi per 15 min. 29 sek. Sara Urumova šaudykloje klydo 6 kartus ir laimėjo 2 vietą, distancijoje užtrūkusi 16 min. 32 sek. Romualdas Aleksandrovas nepaisant 5 klaidų šaudykloje greičiausiai nubėgo 4 km ir laimėjo su rezultatu 17 min. 19 sek. Amžiaus grupėje 1998-2000 gim. m. 4 km distancijoje tarp merginų greičiausia buvo Laima Banaitytė iš Anykščių, o vaikinų tarpe nugalėjo ignalinietis Jokūbas Mačkinė. Ruslan Pukšto 4 kartus buvo netaiklus, nuotolį įveikė per 18 min. 50 sek. ir finišavo 3-as.

1-3 vietų prizininkai buvo apdovanoti taurėmis ir diplomais, kuriuos finansavo Vilniaus rajono savivaldybė.