8 Vilniaus rajono biatlonininkų medaliai Latvijos biatlono čempionate

Rugsėjo 23-24 dienomis Madonoje vyko Latvijos biatlono čempionato antras etapas. Varžybose taip pat startavo Anykščių, Visagino ir Nemenčinės biatlonininkai.

Pirmą varžybų dieną sportininkai varžėsi individualioje rungtyje riedslidėmis su šaudymu du kartus gulint ir stovint, kur už kiekvieną netaiklų šūvį prie distancijos įveikimo laiko pridedama po 45 sek. Viktorija Romanova mergaičių 2003-2004 gim. m. grupėje rungtyniavo 5 km distancijoje. Viktorija greitai įveikė pirmus 2 km, pataikė į visus taikinius ir pirmavo. Antrame šaudyme irgi buvo taikli. Paskutiniame šaudyme viena klaida nesutrukdė Viktorijai nugalėti su 2 min. 30 sek. pranašumu. Viktorija Romanova 5 km įveikė per 16 min. 02,9 sek. ir iškovojo Latvijos biatlono čempionato aukso medalį.

Šios grupės vaikinai rungtyniavo 6 km distancijoje. Marek Griniuk labai greitai važiavo riedslidėmis ir pasiekė geriausią laiką, bet šaudyme suklydo 8 kartus ir užėmė 3 vietą, atsilikęs nuo nugalėtojo vos 28 sek. Marek 6 km įveikė per 22 min. 10,5 sek ir iškovojo bronzos medalį. Romualdas Aleksandrovas varžėsi vaikinų 2001-2002 gim. m. grupėje 10 km distancijoje. Romualdas greitai važiavo riedslidėmis, trijuose apsilankymuose šaudykloje klydo po du kartus ir užėmė antrą vietą. Romualdas Aleksandrovas distancijoje užtrūko 31 min. 52,3 sek. ir buvo apdovanotas sidabro medaliu. Mergaičių grupėje Sara Urumova varžėsi 7 km distancijoje. Sara šaudykloje suklydo 10 kartų ir finišavo ketvirtoje vietoje, įveikęs distanciją per 31 min. 14,8 sek. Ruslan Pukšto vaikinų 2000-1999 gim. m. grupėje startavo 12,5 km distancijoje. Ruslan keturiose ugnies linijose suklydo 10 kartų, nuotolį įveikęs per 44 min. 30,3 sek ir užėmė 4 vietą.

Sekmadienį biatlonininkai rungtyniavo masinio starto kroso varžybose su šaudymu du kartus gulint ir stovint, kur už netaiklų šūvį turėjo įveikti 70 m baudos ratą. Viktorija Romanova mergaičių 2003-2004 gim. m. grupėje rungtyniavo 3 km distancijoje. Pirmame šaudyme Viktorija pataikė į visus taikinius ir pirmavo, bet antrame šaudyme suklydo kartą ir finišavo antra, atsilikusi nuo nugalėtojos vos 6 sekundes. Viktorija Romanova 3 km nubėgo per 17 min. 39,9 sek. ir pasidabino sidabro medaliu. Marek Griniuk pirmame šaudyme suklydo du kartus ir pirmavo, antrame šaudyme nepataikė nė karto ir turėjo įveikti papildomai 350 m, tačiau suklydo rate ir buvo nubaustas 2 baudos minutėmis ir finišavo septintas.

Sara Urumova  mergaičių 2001-2002 gim. m. grupėje varžėsi 4 km distancijoje. Sara šaudyme gulomis suklydo du kartus ir bėgo trečia, antrame šaudyme gulint pataikė į visus taikinius ir pakilo į 2 vietą. Trečiame šaudyme suklydo tris kartus, greitai įveikė baudos ratus, paskutinį kilometrą ir finišavo antra. Sara Urumova 4 km įveikė per 30min. 34,8 sek. ir iškovojo sidabro medalį. Dar geriau startavo Romualdas Aleksandrovas, 5 km distancijoje tapęs nugalėtoju. Romualdas greitai įveikė ratą iki šaudymo, tačiau suklydo šaudyme gulint 4 kartus ir bėgo 6 vietoje. Antrame šaudyme gulint suklydo kartą ir pirmavo. 3 baudos ratai šaudyme stovint nesutrukdė mūsų sportininkui iškovoti 1 vietą ir Latvijos biatlono čempionato aukso medalį. Ruslan Pukšto 6 km distancijoje  su 4 ugnies linijomis užėmė 4 vietą, atsilikęs vos 8 sek. nuo trečios vietos laimėtojo.

Sporto mokyklos direktorius Marijan Kačanovski