Geri Nikitos Romanovo startai Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Turkijoje

Vasario 12-17 d. Erzurum mieste Turkijoje vyko Europos jaunimo olimpinis festivalis, į kurį suvažiavo per 650 sportininkų iš 34 šalių. Olimpiniame festivalyje dalyvavo taip pat Lietuvos atstovai, tarp kurių ir Vilniaus rajono biatlonininkas Nikita Romanov ir jo treneris Marijan Kačanovski.

Vasario 11 d. ryte Lietuvos delegacija susirinko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto būstinėje, kur susitiko su komiteto prezidente Daina Gudzinevičiūte. Susitikimo metu Saugumo departamento atstovai visus vykstančius į Turkiją instruktavo dėl šalies situacijos saugumo klausimais ir kokius veiksmus vykdyti gyvybės pavojaus atveju. Palydėdama į kelionę komiteto prezidentė linkėjo geros kelionės, sėkmingų startų ir geros nuotaikos. Apie 12 val. išskridome į Stambulą, o apie 18 val. iš Stambulo tęsėme kelionę į Erzurumą, tačiau dėl tiršto rūko pilotai turėjo apsisukti kelis kartus, kad galėtų saugiai nusileisti. Galų gale pavyko nusileisti Erzurumo oro uoste su 40 minučių vėlavimu. Į olimpinį kaimelį atvykome tik 2 val. nakties. Iš ryto jau turėjo vykti į Kandilli sporto centrą, kuris nuo olimpinio kaimelio nutolęs 35 km. Vakare Erzurumo stadione įvyko Europos jaunimo olimpinio festivalio atidarymas. Prieš atidarymą Lietuvos delegacija susitiko su Lietuvos ambasadoriumi Turkijoje Audrius Brūzga.

Vasario 14 d. Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos auklėtinis Nikita Romanov 7,5 km sprinto rungtimi pradėjo varžybas festivalyje. Biatlono trasos driekėsi 1800 km aukštyje virš jūros lygio. Tai sudarė papildomų sunkumų sportininkams – jiems trūko deguonies, skaudėjo ar sukosi galva, kas trukdė susikaupti, taikliai šaudyti. Nikita gerai pradėjo lenktynes. Pirmoje ugnies linijoje suklydo 1 kartą ir slydo 27 vietoje, tačiau antrame šaudyme suklydo 2 kartus ir, įveikęs paskutinį 2,5 km ratą, finišavo 30-as tarp 51 finišavusio sportininko su rezultatu 22 min. 40 sek. (3 baudos ratai). Ignalinietis Jokūnbas Mačkinė užėmė 28 vietą (22 min. 32 sek.; 2 b. r.)

Sekančią dieną biatlonininkai varžėsi 10 km persekiojimo lenktynėse su šaudymu 2 kartus gulint + 2 kartus stovint, atsižvelgiant į sprinto rezultatus. Nikita startavo 30-as. Pirmame šaudyme gulint Nikita buvo taiklus ir pakilo 26 vietą. Antrame ir trečiame šaudyme suklydo po 1 kartą ir slydo 25 vietoje. Paskutiniame šaudyme dėl neaiškių teisėjų nurodymų Nikita turėjo pakeisti šaudymo skydą, kas neigiamai atsiliepė šaudyme. Nikita suklydo 2 kartus. Įveikęs papildomus 300 m ir paskutinius 2 km Nikita finišavo 28-as, 10 km distancijoje užtrūkęs 33 min. 45 sek. Jokūbas Mačkinė finišavo 34-as su rezultatu 35 min. 30 sek.

Vasario 17 d. mišrių estafečių startu biatlonininkai užbaigė varžybas Europos jaunimo olimpiniame festivalyje ir jau vasario 19 d. skris į Slovakiją, kur vasario 21-28 dienomis Osrblie mieste varžysis Pasaulio jaunimo biatlono čempionate.

sporto mokyklos direktorius Marijan Kačanovski