Medale biatlonistów z Niemenczyna na Narciarskich Mistrzostwach Litwy w Ignalinie

W dniach 6-7 października w Ignalinie narciarze z Ignaliny, Onikszt, Wisagini, Uciany, Wilna i Niemenczyna rywalizowali w Młodzieżowych Mistrzostwach Litwy w krosie i na nartorolkach w poszczególnych grupach wiekowych. W mistrzostwach bardzo dobrze wystąpili wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego z Niemenczyna zdobywając 8 medali, w tym 4 złote.

W piątek narciarze rywalizowali w krosie. Najpierw na starcie 2 km stanęła Kamile Jakubauskaite w grupie dziewcząt 2002-2003 r. ur. Kamile od samego początku wyszła na prowadzenie. Na półmetku miała przewagę w 15 sekund i nie zwalniając tempa biegu samotnie pierwsza przybiegła na metę, zdobywając złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Litwy w narciarstwie. Kamile Jakubauskaite pokonała 2 km za 9 min 36 sek. Marek Griniuk w grupie chłopców 2003-2002 r. ur. rywalizował na dystansie 3 km. Marek szybko pokonywał długie podbiegi, ale nie był tak szybki na równinnych odcinkach trasy i na mecie finiszował drugi, zdobywając srebrny medal w narciarstwie, pokonując 3 km za 11min 32 sek. Bardzo ostrą walkę o pierwsze miejsce stoczył Romuald Aleksandrow w biegu na 5 km wśród chłopców 2000-2001 r. ur. Romuald cały dystans biegł wśród prowadzących i tylko na ostatnich metrach przegrał sprint o 1 miejsce. Romuald Aleksandrow zdobył srebrny medal, pokonując 5 km za 21 min. 29 sek.

W drugim dniu zawodów narciarze rywalizowali na nartorolkach stylem łyżwowym na dystansach 4, 6, 8 i 10 km. Wiktoria Romanowa i Kamile Jakubauskaite w grupie dziewcząt 2003-2002 r. ur. rywalizowały na dystansie 4 km. Wiktoria i Kamile na zmianę były na prowadzeniu na całej dystancji i tylko na ostatnim podbiegu przed metą o kilka metrów odjechała Wiktoria i finiszowała pierwsza. Wiktoria Romanowa 4 km pokonała za 12 min. 02 sek., zdobywając złoty medal. Kamile Jakubauskaite zdobyła srebrny medal z wynikiem 12 min. 04 sek. W tej samej grupie chłopców Marek Griniuk na dystansie 6 km zajął 3 miejsce, uzyskując wynik 16 min. 42 sek. Sara Urumowa w grupie dziewcząt 2000-2001 r. ur. miała do pokonania 8 km. Sara po pokonaniu pierwszego 2 kilometrowego kręgu wyszła na prowadzenie. Nasza zawodniczka szybko jechała na podbiegach i z każdym kręgiem zwiększała przewagę nad rywalkami samotnie finiszując na pierwszej pozycji z minutową przewagą. Sara od 5 miesięcy w Niemenczynie trenuje biatlon, bardzo szybko progresuje w wynikach i w Ignalinie zdobyła swój pierwszy złoty medal na Mistrzostwach Litwy w narciarstwie, pokonując 8 km za 24 min. 25 sek. Najbardziej ostrą walkę o złoty medal stoczył Romuald Aleksandrow z przedstawicielem Ignaliny i Onikszt na dystansie 10 km. Od samego startu we trójkę odjechali od pozostałych zawodników i na zmianę prowadzili w wyścigu. Po pokonaniu 2 kręgów po 2 km zaczęli rozrywać małą grupkę, ale wszystkie próby były nieskuteczne. Po pokonaniu 8 km Romuald jeszcze raz próbował uciec od rywali, ale nie bardzo to udało się. W plecy sapał Paulius Januskevicius z Onikszt, a w 5 metrach jechał Jokubas Mackine z Ignaliny. Za 400 metrów do mety Romuald miał 4 metry przewagi nad przedstawicielem Onikszt, którą utrzymał do mety. Romuald Aleksandrow 10 km pokonał za 24 min. 43 sek. i zdobył złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Litwy.

Gratulujemy naszym Sportowcom i życzymy udanych startów zimą.

Dyrektor Szkoły Sportowej
Samorządu Rejonu Wileńskiego Marian Kaczanowski