Młodzi biatloniści z Litwy walczyli o medale biatlonowych mistrzostw szkoły sportowej samorządu rejonu wileńskiego w Niemenczynie

11 października w Niemenczynie na nowo wybudowanej biatlonowej strzelnicy odbyły się Mistrzostwa Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego, w których udział wzięło 36 młodych biatlonistów z Wilna, Onikszt, Ignaliny i Niemenczyna. Biatloniści rywalizowali w sprincie na dystansie krosu 4 i 3 km ze strzelaniem dwa razy leżąc, gdzie za niecelny strzał mieli do pokonania karny krąg 70 m.

Najpierw na starcie sprintu 4 km stanęli chłopcy 2003-2004 r. ur. Zwyciężył bezbłędnie na strzelnicy strzelający Domas Jankauskas z Onikszt, pokonując dystans za 16 min. 46 sek. Niemenczynianin Marek Griniuk na strzelaniu popełnił 5 błędów i finiszował drugi, ustępując zaledwie 10 sek., pokonując 4 km za 16 min. 56 sek. Trzecie miejsce zajął Dovydas Steponiuk z Ignaliny z wynikiem 17 min. 07 sek.

W tej samej grupie wiekowej wśród dziewcząt zwyciężyła przedstawicielka Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego Kamilė Jakubauskaitė, pokonując 3 km za 12 min. 42 sek. i zdobywając złoty medal. Lukrecija Daugirdaitė z Wilna dystans pokonała za 13 min. 21 sek. i zajęła 2 miejsce. Na trzecim uplasowała się Deimantė Šerėnaitė z Ignaliny, uzyskując wynik 13 min. 31 sek.

Dziewczęta 2005-2006 r. ur. rywalizowały na dystansie 3 km dwa razy strzelając z kłódki.  Tu dobrze wystąpiły gospodynie, biatlonistki Niemenczyna Silvija Karavackaitė i Karina Borkowska, zajmując 1 i 3 miejsca. Silwija na strzelnicy była bezbłędna i zdobyła złoty medal, pokonując dystans za 11min. 13 sek. Karina na strzelaniu popełniła 5 błędów i wywalczyła srebrny medal, pokonując 3 km za 12 min. 08 sek. Drugie miejsce wywalczyła Polina Kresik z Wilna z wynikiem 11 min. 28 sek.

Wśród chłopców 11-12 lat 1 i 2 miejsca zdobyli biatloniści Onikszt Titas Raugas z wynikiem 11 min. 13 sek. i Mikas Vildžiūnas z czasem 11 min. 44 sek. Niemenczynianin Damian Rynkiewicz popełnił jeden błąd i zajął 3 miejsce, pokonując 3 km za 11 min. 54 sek.

W najmłodszej grupie wiekowej 9-10 latków zwyciężyli biatloniści Ignaliny Egor Zacharow z czasem 12 min. 01 sek. i Eimantas Lekavičius z wynikiem 13 min. 15 sek. Trzecie miejsce zdobył Niemenczynianin Witold Bystrickij, pokonując 3 km za 14 min. 23 sek.

Za zajęcie 1-3 miejsca biatloniści zostali nagrodzeni dyplomami i medalami.

Dyrektor Szkoły Sportowej
Samorządu Rejonu Wileńskiego Marian Kaczanowski