Puikus Nikitos Romanovo startas Pasaulio jaunimo biatlono čempionate Slovakijoje

Vasario 22 d. Brezno – Osrblie biatlono centre Slovakijoje vyko Pasaulio jaunimo biatlono  čempionato individualios lenktynės, kuriose labai gerai startavo Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos atstovas Nikita Romanov, užėmęs 51 vietą tarp 101 dalyvio. Į pasaulio jaunimo biatlono čempionatą susirinko 35 šalių atstovai iš viso pasaulio. Lietuvos komandą sudarė 10 biatlonininkų iš Vilniaus, Anykščių, Visagino, Ignalinos ir Vilniaus rajono. Mūsų rajono atstovas Nikita Romanov vasario 17 dieną dar varžėsi saulėtoje ir šaltoje Turkijoje, vasario 19 d. skrido per Stambulą į Budapeštą, ir naktį atvyko i apniurusį ir lietingą Brezną Slovakijoje. Treneris Marijan Kačanovski iš Stambulo atskrido į Vilnių atsiimti inventorių, šautuvus ir sekančią dieną nukeliavo į Brezną, kur vakare jau vyko atidarymo ceremonija.

Trečiadienį 101 biatlonininkas varžėsi 12,5 km individualiose lenktynėse su šaudymu gulint + stovint + gulint + stovint, kur už kiekvieną netaiklų šūvį buvo pridedama po 45 sek. prie distancijos įveikimo laiko. Nikita Romanov greitai įveikė pirmą 2,5 km ratą, bet du kartus suklydo šaudant gulomis ir į antrą ratą išslydo 76 pozicijoje, atsiliekant nuo lyderio 2 min. 27 sek. Nikita antrą ratą slydo greitai, antrame šaudyme stovint suklydo kartą ir pakilo i 70 vietą. Trečiame šaudyme gulint Nikita vėl prašovė du kartus ir į distanciją išslydo 69. Mūsų sportininkas greitai įveikė 2,5 km ratą, paskutiniame šaudyme pataikė į visus taikinius ir į paskutinį finišo ratą išslydo 53. Nikita  paskutinius 2,5 km labai greitai slydo į įkalnes, aplenkė kelis varžovus ir finišavo 51, įveikęs distanciją per  40 min. 54 sek. (5 baudos min.) Anykštietis Linas Banys finišavo 45, įveikęs distanciją per  40 min. 08 sek., Jokūbas Mačkinė iš Ignalinos užėmė 62 vietą, užtrūkęs distancijoje   41min. 32 sek., o Maksim Fomin iš Visagino liko 76 su rezultatu 42 min. 49 sek.

Penktadienį, vasario 24 dieną Nikita Romanov rungtyniaus 7,5 km sprinto rungtyje.