Puikus Nikitos Romanovo startas Pasaulio jaunimo biatlono taurės varžybose Italijoje

Penktadienį gruodžio 15 d. Ridnaun biatlono centre Italijoje vyko antro etapo Pasaulio jaunimo biatlono  taurės varžybos, kuriose startavo 120 biatlonininkai iš 35 pasaulio šalių. Biatlonininkai rungtyniavo 15 km individualiose varžybose, kuriose labai gerai startavo Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos atstovas Nikita Romanov, užėmęs 47 vietą.

Biatlonininkai varžėsi 15 km individualiose lenktynėse su šaudymu gulint + stovint + gulint + stovint, kur už kiekvieną netaiklų šūvį buvo pridedama po baudos minutę prie distancijos įveikimo laiko. Trimis metais jaunesnis už varžovus Nikita Romanov greitai įveikė pirmą 3,0 km ratą, šaudant gulint pataikė į visus taikinius ir į antrą ratą išslydo 47 pozicijoje. Nikita antrą ratą slydo greitai, antrame šaudyme stovint pataikė į visus taikinius ir pakilo į 35 vietą. Trečiame šaudyme gulint Nikita suklydo vieną kartą ir slydo 42 pozicijoje. Tai, kad kalnuose oras keičiasi greitai, teko įsitikinti ir mums. Šaudyklą staigiai apgaubė tirštas rūkas nuo nusileidusių debesų ir Nikitai Romanovui atvažiavus į šaudyklą atlikti paskutinį šaudymą stovint taikiniai buvo vos matomi ir mūsų sportininkas prašovė du kartus. Nikita Romanov paskutinius 3,0 km labai greitai slydo į įkalnes, aplenkė 6 varžovus ir finišavo 47, įveikęs 15 km distanciją per 51 min. 28 sek. (3 b. min.).

Visaginietis Maksim Fomin užėmė 50 vietą su rezultatu 52 min. 13 sek.( 3 b. min.), Jokūbas Mačkinė iš Ignalinos užėmė 80 vietą, užtrūkęs distancijoje 56 min. 33 sek.( 5 b. min.). Visaginietis Valentin Kaznačenko liko 90, įveikęs 15 km per 90 min. 46 sek. ( 5 b. min.).

Sveikiname Nikitą Romanovą ir linkime taiklių šūvių gruodžio 16 d. sprinto varžybose.