Nikita Romanow i Romuald Aleksandrow zwycięzcami Pucharu Polski w biatlonie w Jakuszycach

W dniach 18-19 grudnia na Polanie Jakuszyckiej odbyły się zawody Pucharu Polski w biatlonie, w których wzięli udział ponad stu biatlonistów z Polski, Czech i Rejonu Wileńskiego. W zawodach bardzo dobrze wystąpili wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego Nikita Romanow i Romuald Aleksandrow, zajmując pierwsze miejsca i zdobywając Puchary Polski w biatlonie.

Biatloniści rywalizowali w sprincie ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 150 m. Nikita Romanow po dobrych startach na Pucharze IBU Juniorów w Ridnaun udowodnił, że jest w dobrej fizycznej kondycji, zwyciężając w biegu sprinterskim na dystansie 10 km. Nikita szybko pokonał pierwsze 3,3 km, strzelając leżąc pudłował raz i na drugie 3,3 km wyślizgnął na 3 pozycji, tracąc do lidera 17 sek. Na strzelaniu stojąc także popełnił jeden błąd i po pokonaniu karnej rundy na ostatni krąg do mety wyślizgnął drugi, ustępując 5 sek. Nikita Romanow mocno ślizgnął na podbiegach i na mecie był pierwszy z przewagą 8 sekund nad zdobywcą 2 miejsca. Nikita 10 km pokonał za 27 min. 54,7 sek. i wywalczył Puchar Polski w biatlonie za 1 miejsce.

Romuald Aleksandrow w grupie chłopców 2000-2001 r. ur. rywalizował na dystansie 7,5 km. Romuald szybko pokonał pierwszy krąg 2,5 km, strzelając leżąc trafił do wszystkich tarcz i objął prowadzenie z 20-sekundową przewagą. Romuald szybko pokonał następne 2,5 km, strzelając stojąc pudłował 1 raz i po pokonaniu karnej rundy długości 150 m ślizgnął na 1 pozycji z 8-sekundową przewagą, którą zachował na mecie, zajmując 1 miejsce. Romuald Aleksandrow 7,5 km pokonał za 22 min. 53,9 sek. i zdobył Puchar Polski w biatlonie za 1 miejsce.

Rusłan Pukszto dystans pokonał za 25 min. 29 sek. i zajął 9 miejsce. Sara Urumowa w grupie dziewcząt w grupie dziewcząt 2000-2001 r. ur. 6 km pokonała za 24 min. 52 sek. i zajęła 10 miejsce. Marek Griniuk w grupie chłopców 2002-2003 r. ur. zajął 11 miejsce, pokonując 6 km za 21 min. 52 sek. W grupie dziewcząt Wiktoria Romanova zajęła 5 miejsce, pokonując 5 km za 19 min. 15 sek., a Kamile Jakubauskaite finiszowała 11, pokonując dystans za 21 min. 28 sek.

Gratulujemy Romualdowi i Nikicie zwycięstw i życzymy kolejnych sukcesów.

Dyrektor Szkoły Sportowej
Samorządu Rejonu Wileńskiego Marian Kaczanowski