III edycja turnieju piłki siatkarskiej wśród dziewcząt o puchar mer rejonu Wileńskiego Marii Rekść

W dniach 29-30 grudnia w Gimnazjum w Awiżeniach odbyła się III edycja turnieju piłki siatkowej wśród kobiet o Puchar Mer Rejonu Wileńskiego Marii Rekść. Do startu zgłosiło się 5 zespołów, lecz w ostatniej chwili siatkarki z Kowalczuk z niewiadomych przyczyn z turnieju wycofały się, więc zdecydowano rozegrać turniej systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów mecz i rewanż.

Pierwszego dnia najlepiej zagrały siatkarki z Gimnazjum w Awiżeniach, pokonując kolejno siatkarek z Ławaryszek, Olity i „Dream Team`u”, tracąc zaledwie dwa sety. Lecz rewanże rządzą się swoimi prawami i siatkarki „Dream Team`u”, które notabene składają się z byłych siatkarek z Awiżeń, chciały udowodnić młodszym koleżankom, że mają jeszcze prochu w prochownicach i łatwo skóry nie sprzedadzą. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie – drużyny ambitnie walczyły, gdyż zwycięzca meczu zapewniał zwycięstwo w całym turnieju. Siatkarki z „Dream Team`u” – to spław młodości z doświadczeniem, wystarczy zaznaczyć, że w jej składzie grała mama z córką – Dalia i Inesa Szlempo. Większość z nich po zakończeniu przygody ze szkolną siatkówką nie wzięły rozbrata z ulubioną dyscypliną sportu, a pomyślnie kontynuują karierę siatkarską, reprezentując Szkołę Sportową „Tauras”, KS „Polonia”, Uniwersytet Wileński, Uniwersytet w Kownie. Te atuty wykorzystały następnego dnia, gdy po dramatycznym meczu minimalnie ograły uczennic z Gimnazjum w Awiżeniach na team breaku 16:14 i zabrały im szansę ozdobić się złotymi medalami. Na miejscu trzecim uplasowały się siatkarki Szkoły Sportowej z Olity, które w ostatnim meczu też minimalnie okazały się lepsze od gospodyń i wzięły rewanż za piątkową porażkę. Miejsce czwarte przypadło siatkarkom z Ławaryszek, które zdaniem obserwatorów robiły postęp w każdym meczu i z całą pewnością szkoleniowo najwięcej zyskały. Należy podkreślić, że wszystkie mecze stały na wysokim poziomie i były bardzo wyrównane.

Na zamknięcie turnieju przybył Św. Mikołaj, który przedstawił szanownych gości, a byli nimi wice mer Rejonu Wileńskiego Robert Komarowski oraz starszy specjalista Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Samorządu Rejonu Wileńskiego Jerzy Lewko wraz gospodynią obiektu dyrektor Gimnazjum w Awiżeniach panią Walerią Orszewską. Jako pierwsza głos zabrała pani dyrektor Waleria Orszewska, która cieszyła się, że gimnazjum po raz trzeci organizuje ten turniej i na sportowo żegna stary rok i z wielką radością zawsze gości miłośników siatkówki. Wice mer Robert Komorowski gratulował zwycięzcom, dziękował gospodarzom za dobrą organizację turnieju, cieszył się piękną rywalizacją i złożył wszystkim uczestnikom świąteczne życzenia. Podczas dekoracji zwycięzców drużyny z podium otrzymały puchary i medale. Wszystkie drużyny z rąk pana Roberta Komorowskiego otrzymały piłki siatkarskie, a najlepsze zawodniczki z poszczególnych drużyn – pamiątkowe statuetki.

Waldemar Szumski
Trener siatkówki Szkoły Sportowej