Puikus jauno biatlonininko Nikitos Romanovo debiutas Europos biatlono taurės suaugusiųjų varžybose

Sausio 6 d. Slovakijos mieste Osrblie vykusiose Europos biatlono taurės 4 etapo varžybose debiutavo jaunas Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos auklėtinis Nikita Romanov. Teisę dalyvauti tokio aukšto lygio varžybose Nikita iškovojo gruodžio mėnesį Italijoje vykusiose 10 km sprinto varžybose Europos jaunimo taurėje užimdamas 48 vietą. Nikita buvo jauniausiu varžybų dalyviu. 10 km Nikita įveikė per 31 min. 10 sek. ir užėmė 96 vietą tarp 112 startavusių biatlonininkų, kas leido jam startuoti Europos biatlono taurės 5 etapo varžybose sausio 13 d. Vokietijoje.

Jaunasis Nikita Romanov Arber mieste vykusiose 10 km sprinto varžybose startavo dar geriau. Biatlonininkas greitai įveikė pirmus 3,3 km šaudyme gulomis pataikė į visus taikinius ir slydo 89 pozicijoje. Nikita padidino greitį antrame 3,3 km rate, bet šaudyme stovint suklydo kartą ir turėjo įveikti 150 m. baudos ratą. Į paskutinį finišo ratą Nikita išslydo 90-as. Gero fizinio pasirengimo dėka paskutiniame rate Nikita Romanov labai greitai įveikė įkalnes, pasiekė 79 rezultatą tarp 116 biatlonininkų ir finišavo 88 vietoje su rezultatu 30 min. 50,1 sek. Šis aukštas rezultatas atitiko 146,54 kvalifikacinių biatlono taškų iš 180, leidžiančių startuoti Olimpinėse Žiemos Žaidynėse ir yra pirmas žingsnis startams Pasaulio biatlono taurės varžybose kartu su Karoliu Dombrovskiu.

Visaginietis Deivid Demkov finišavo 84 su rezultatu 30 min. 24 sek., o vilnietis Rokas Suslavičius liko 104, įveikęs 10 km. per 32 min. 56 sek.

Sveikiname Nikitą Romanovą su geru rezultatu ir linkime sėkmės.