Medale Romualda Aleksandrowa na Mistrzostwach Łotwy w biatlonie

W dniach 19-20 stycznia w Łotewskim biatlonowym centrum Madony odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Łotwy w biatlonie. W zawodach wzięli udział trzej wychowanków Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego.

W pierwszym dniu zawodów biatloniści rywalizowali w sprincie na dystansach 6 i 8 km. W grupie biatlonistów 2001-2002 r. ur. bardzo dobrze wystąpił Romuald Aleksandrow, stając na trzecim schodku podium w sprincie na dystansie 6 km ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 150 m. Romuald bardzo szybko pokonał pierwsze 2 km, ale popełnił 2 błędy i po pokonaniu karnych kręgów zajmował 6 miejsce. Na drugim strzelaniu stojąc pudłował raz i ślizgnął na 3 pozycji. Romuald Aleksandrow szybko pokonał ostatnie 2 km i zajął 3 miejsce, zdobywając brązowy medal Mistrzostw Łotwy w biatlonie, pokonując 6 km za 21 min. 14 sek. Marek Griniuk startując z o trzy lata starszymi zawodnikami zajął 12 miejsce z czasem 24 min. 09 sek. Rusłan Pukszto w grupie chłopców 1998-2000 r. ur. zajął 7 miejsce, pokonując 8 km za 29 min. 00 sek.

W drugim dniu zawodów biatloniści rywalizowali w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 8 i 10 km. Romuald Aleksandrow i Marek Griniuk startowali na dystansie 8 km ze strzelaniem 2 razy leżąc + 2 razy stojąc. Na pierwsze strzelanie leżąc Romuald przyjechał w grupie liderów, na strzelaniu popełnił błąd i na kolejne 2 km wyślizgnął na 3 pozycji. Na drugim strzelaniu leżąc pudłował aż 3 razy i zajmował 4 miejsce. Na trzecim strzelaniu stojąc zarobił karny krąg i ślizgnął na 4 pozycji. Romuald kolejny krąg pokonał bardzo szybko i przed ostatnim strzelaniem stojąc dogonił liderów i przyjechał razem z trzema Łotyszami. Strzelając stojąc popełnił 2 błędy i po pokonaniu karnych kręgów przed ostatnim okrążeniem do mety zajmował 2 miejsce, które zachował na mecie, ustępując dla zwycięzcy zaledwie 3 sekundy. Romuald Aleksandrow zdobył srebrny medal Mistrzostw Łotwy w biatlonie, 8 km pokonując za 28 min. 29,6 sek. Marek Griniuk zajął 11 miejsce z wynikiem 33 min. 01,8 sek. Rusłan Pukszto zajął 6 miejsce, pokonując 10 km za 35 min. 19 sek.

Gratulujemy Romualdowi i życzymy kolejnych sukcesów.