Geras Nikitos Romanovo startas Europos jaunimo biatlono taurės varžybose Čekijoje

Sausio 26-27 d. Čekijos mieste Nove Mesto na Morave vyko Europos jaunimo biatlono taurės 3 etapo varžybos, kuriose debiutavo jaunoji Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos auklėtinė Sara Urumova ir Nikita Romanov. Merginos varžėsi 7,5 km, o vaikinai 10 km sprinto rungtyje.

Sara Urumova būdama net 5 metais jaunesnė už varžoves susitvarkė su jauduliu, šaudykloje, kaip ir vyresnės varžovės, suklydo 3 kartus, bet amžiaus skirtumas distancijos įveikimo laiko buvo matomas ir Sara finišavo 72,  įveikusi 7,5 km per 33 min. 00,9 sek.

Trejais metais jaunesnis už varžovus Nikita Romanovas 10 km sprinto varžybose startavo dar geriau, greitai įveikė pirmus 3,3 km, šaudyme gulomis pataikė į visus taikinius ir tik užsikirtęs paskutinis šovinis, kur buvo prarasta 19 sek., neleido užimti aukštesnės vietos – po pirmo šaudymo slydo 58 pozicijoje. Nikita padidino slydimo greitį antrame 3,3 km rate, bet šaudyme stovint suklydo kartą ir turėjo įveikti 150 m baudos ratą. Į paskutinį finišo ratą Nikita išslydo 56-as. Gero fizinio pasirengimo dėka paskutiniame rate Nikita Romanovas labai greitai įveikė įkalnes ir finišavo 53 vietoje su rezultatu 29 min. 14 sek.

Šeštadienį Sara Urumova šaudykloje suklydo 4 kartus ir užėmė 74 vietą, įveikusi 7,5 km per 34 min. 48 sek.

Antrą varžybų dieną 10 km sprinto rungtyje dar geriau pasirodė Nikita Romanov užėmęs 42 vietą tarp 95 biatlonininkų. Nikita greitai įveikė pirmą 3,3 km ratą, šaudant gulomis pataikė į visus taikinius ir slydo 32 pozicijoje. Antrame šaudyme stovint suklydo du kartus, greitai įveikė papildomus 300 m distancijos. Gero fizinio pasirengimo dėka greitai važiavo paskutinį 3,3 km finišo ratą ir finišavo 42 su rezultatu 29 min. 07,1 sek.

Visaginietis Maksim Fomin finišavo 55-as su rezultatu 29 min. 44,8 sek., ignalinietis Jokūbas Mačkinė liko 70-as (30 min. 50,0 sek.), o Valentinas Kaznačenko 71-as (30 min. 51,7 sek.).

Sveikiname Nikitą Romanovą su geru rezultatu ir linkime sėkmės vasario 1-4 dienomis Europos Jaunimo čempionate Slovėnijoje.