Biatlonininkas Nikita Romanov Europos jaunimo biatlono čempionate Slovėnijoje

Sausio 31 – vasario 3 dienomis Slovėnijos biatlono centre Pokljuka vyko Europos jaunimo biatlono čempionatas, kuriame pirmą kartą dalyvavo Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos auklėtinis Nikita Romanov. Biatlonininkai startavo mišriose estafetėse, 10 km sprinto rungtyje ir 15 km individualiose lenktynėse.

Pirmą varžybų dieną Nikita Romanov kartu su Linu Baniu, Ana Jesipionok ir Raminta Dindaite startavo mišrioje estafetėje 2 x 6 km + 2 x 7,5 km. Lietuvos jaunimo rinktinė estafetėje užėmė 15 vietą taro 20 startavusių komandų, aplenkdami kaimynus latvius ir estus.

Kitą dieną Nikita Romanov varžėsi 15 km individualiose lenktynėse su šaudymu gulint + stovint + gulint + stovint, kur už kiekvieną netaiklų šūvį prie distancijos įveikimo laiko buvo pridedama baudos minutė. Varžybų dieną gausiai snigo i pūtė stiprus vėjas ir tai labai trukdė taikliam šaudymui. Su šiomis oro sąlygomis sunkiai tvarkėsi ir Nikita. Sportininkas neblogai šaudė iš pozicijos stovint, pataikydamas 8 iš 10 šūvių, tačiau šaudydamas iš pozicijos gulint taiklūs buvo tik 4 šūviai ir iš viso Nikita užsidirbo net 8 baudos minutes, kas neleido užimti aukštesnės vietos. Biatlonininkas 15 km įveikė per 45 min. 13,8 sek. ir užėmė 87 vietą tarp 122 startavusių sportininkų.

Penktadienį, vasario 2 d. dėl gausaus sniego nepavyko nukeliauti iš apgyvendinimo vietos Bledo miestelyje iki biatlono centro Pokljukoje ir pasitreniruoti.

Vasario 3 d. Nikita startavo 10 km sprinto rungtyje. Nepaisant to, kad Nikita buvo 3 metais jaunesnis už savo varžovus, greitai įveikė pirmuosius 2,5 km, bet pirmame šaudyme suklydo 2 kartus ir buvo 83-ias. Antrame šaudyme  Nikita klydo 1 kartą ir slydo 74, atsilikdamas nuo lyderio 4 min. 14 sek. Nikita stipriai dirbo įveikdamas įkalnes, aplenkė 4 varžovus ir finišavo 70 vietoje tarp  129 biatlonininkų, įveikdamas 10 km per 35 min. 02 sek.