Puikūs Vilniau rajono biatlonininkų startas Baltijos Šalių biatlono taurės varžybose Estijoje

Vasario 10-11 dienomis biatlono centre Haanja vyko Baltijos šalių biatlono taurės varžybos, kuriose dalyvavo 134 sportininkai iš Rusijos, Latvijos, Estijos, Lietuvos ir Vilniaus rajono. Varžybose labai gerai startavo Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos auklėtiniai, atsistodami ant nugalėtojų pakylos.

Šeštadienį sportininkai varžėsi sprinto rungtyje su šaudymu gulint + stovint, kur už netaiklų šūvį turėjo įveikti 100 arba 150 metrų baudos ratą. Pirmas iš mūsų biatlonininkų startavo Marek Griniuk vaikinų 2003-2004 gim. m. grupėje 4,5 km distancijoje su šaudymu du kartus gulint. Pirmame šaudyme sportininkas klydo du kartus ir slydo 4 pozicijoje. Antrame šaudyme Marek pataikė į visus taikinius ir finišavo antras, iškovodamas sidabro medalį.

Toje pačioje amžiaus grupėje tarp mergaičių Kamilė Jakubauskaitė rungtyniavo 3 km distancijoje.  Abiejuose šaudymuose Kamilė klydo 6 kartus ir užėmė 7 vietą (12 min. 34 sek.)

Viktorija Romanova ir Sara Urumova varžėsi 6 km distancijoje mergaičių 2001-2002 gim. m. grupėje su šaudymu gulint + stovint, kur už netaiklų šūvį turėjo įveikti 150 m baudos ratą. Viktorija Romanova buvo trejais metais jaunesnė už varžoves, bet ryžosi pakovoti dėl vietos Lietuvos rinktinėje dalyvauti Pasaulio jaunimo ir jaunių biatlono čempionate, kuris vyks vasario 25 – kovo 4 d. Estijoje. Viktorija 6 km nuotolį įveikė per 21 min. 55 sek. (4 b. r.) ir užėmė 7 vietą. Sara Urumova šaudykloje klydo 5 kartus ir finišavo 12 vietoje su rezultatu 23 min. 56 sek. Vaikinų grupėje Romualdas Aleksandrovas varžėsi 7,5 km. distancijoje. Pirmame šaudyme sportininkas buvo taiklus ir buvo 3 vietoje. Antrame šaudyme Romualdas klydo 2 kartus, tačiau greitai įveikė paskutinius 2 km ir finišavo antras, su rezultatu 24 min. 21 sek.

Nikita Romanov ir Ruslan Pukšto vaikinų 1999-2000 gim. m. grupėje irgi varžėsi 7,5 km distancijoje. Nikita po sėkmingų startų Europos jaunimo biatlono taurės varžybose įrodė, kad yra gerai fiziškai pajėgus, triumfuodamas sprinto varžybose. Nikita labai greitai įveikė pirmuosius 2 km. Pirmame šaudyme gulomis Nikita neklydo ir į antrą 2 km ratą išslydo 2 vietoje su 8 sek. atsilikimu nuo lyderio. Šaudyme stovint sportininkas 1 kartą klydo, greitai įveikė baudos ratą ir į paskutinė ratą išslydo pirmaudamas. Nikita finišavo pirmas su 20 sek. persvara, įveikęs nuotolį per 22 min. 09 sek. Ruslan Pukšto šaudykloje klydo 3 kartus ir užėmė 10 vietą, distanciją įveikęs per 25 min. 42 sek.

Veteranų grupėje Romuald Noreiko 4,5 km distanciją įveikė per 17 min. 50 sek. ir užėmė 3 vietą (3 b. r.). Marijan Kačanovski šaudykloje suklydo 4 kartus ir iškovojo 1 vietą (11 min. 42 sek.).

Vasario 11 d. biatlonininkai varžėsi bendro starto varžybose. Kamilė Jakubauskaitė varžėsi 4 km distancijoje. Sportininkė šaudykloje klydo 5 kartus ir slydo ketvirta, tačiau paskutiniame rate aplenkė vieną varžovę ir finišavo 3 vietoje, iškovodama bronzos medalį. Kamilė Jakubauskaitė 4 km nuslydo per 15 min. 35 sek. Marek Griniuk turėjo įveikti 5 km distanciją. Vilniaus rajono atstovas šaudykloje prašovė 4 kartus ir užėmė 2 vietą su rezultatu 17 min. 34 sek.

Merginų, gim. 2001-2002 m., grupėje Viktorija Romanova keturiose ugnies linijose klydo 7 kartus, 7,5 km nuotolį įveikė per 30 min. 58 sek. ir užėmė 7 vietą. Sara Urumova trasoje užtrūko 35 min. 01 sek. ir finišavo 13-ta.

Nikita Romanov ir Ruslan Pukšto varžėsi 10 km distancijoje. Nikita pirmas atvyko į pirmą šaudymą, tačiau klydo 2 kartus ir slydo penktas. Antrame šaudyme sportininkas buvo taiklus ir pakilo į 3 vietą. Paskutinėje ugnies linijoje biatlonininkas klydo 2 kartus ir tęsė lenktynes trečioje vietoje, tačiau geros fizinės būklės dėka Nikita aplenkė vieną varžovą ir finišavo antras su rezultatu 29 min. 21 sek. Ruslan Pukšto šaudykloje 7 kartus buvo netaiklus ir finiše užėmė 6 vietą (32 min. 34 sek.)

Romualdas Aleksandrovas 2001-2002 gim. m. amžiaus grupėje tarp vaikinų taip pat varžėsi 10 km distancijoje. Romualdas pirmuose dvejuose šaudymuose buvo taiklus ir pirmavo su 20 sek. persvara, tačiau paskutinėje ugnies linijoje klydo 2 kartus ir nukrito į 3 vietą. Sportininkas finišavo 3-as su rezultatu 30 min. 54 sek.

Marijan Kačanovski veteranų grupėje 5 km įveikė per 20 min. 26 sek. ir iškovojo 1 vietą. Roman Noreiko trasoje užtrūko 23 min. 16 sek. ir užėmė 3 vietą.

Sveikiname medalininkus ir linkime sėkmingų startų ateityje.