Viktorija Romanova – Baltijos šalių biatlono taurės varžybų Rusijoje nugalėtoja

Kovo 11 d. biatlonininkai varžėsi masinio starto (masstart) varžybose, kur  už kiekvieną netaiklų šūvį turėjo įveikti 150 m bandos ratą. Varžybose labai gerai startavo Vilniaus rajono atstovai Viktorija ir Nikita Romanovai, atsistodami ant nugalėtojų pakylos.

Viktorija startavo 6 km distancijoje su 4 ugnies linijomis mergaičių 2001-2002 gim. m. grupėje. Viktorija greitai įveikė pirmą 1,5 km ratą, bet du kartus suklydo šaudant gulomis ir turėjo papildomai įveikti 300 m.  Į antrą ratą išslydo 3 pozicijoje, atsilikdama nuo lyderės 29 sek. Antrame šaudyme gulint pataikė į visus taikinius ir pakilo į 2 vietą. Greitai slydo į įkalnes ir aplenkė Rusijos sportininkę, tačiau suklydo 1 kartą trečiame šaudyme stovint ir vėl slydo antra. Intrigos atomazga išsisprendė paskutiniame šaudyme stovint. Psichologiškai Viktorija buvo labiau pasiruošusi, kuri prašovė du kartus, o varžovė tris ir mūsų biatlonininkė įgijo 6 sekundžių pranašumą. Finiše sportininkė pranašumą padidino iki 15 sek., laimėdama 1 vietą. Viktorija Romanova 6 km įveikė per 28 min. 41,1sek.

Sara Urumova pirmame ir antrame šaudyme gulint gavo po 2 baudos ratus ir slydo 8 pozicijoje. Trečiame šaudyme stovint suklydo du kartus, o ketvirtame 1 kartą ir finišavo 6-a su rezultatu 31 min. 31,9 sek.

Romualdas Aleksandrovas vaikinų grupėje varžėsi 7,5 km distancijoje. Romualdas šaudant gulint suklydo 3 ir 1 kartą ir slydo 7 pozicijoje. Trečiame ir ketvirtame šaudyme stovint klydo po du kartus, bet labai greitai slydo slidėmis į įkalnes ir finiše užėmė 4 vietą, įveikęs distanciją per 30 min. 33,5 sek.

Nikita Romanov vaikinų 1999-2000 gim. m. grupėje varžėsi 10 km distancijoje. Nikita pirmas atvyko į šaudymą, bet suklydo kartą ir slydo ketvirtas. Antrame šaudyme gulint pataikė į visus taikinius ir pakilo į 2 vietą. Nikita greitai įveikė 2 km ratą aplenkdamas Rusijos biatlonininką, bet suklydo du kartus šaudyme stovint ir slydo antras. Ketvirtame šaudyme stovint du netaiklūs šūviai palaidojo viltis laimėti ir mūsų sportininkas finišavo 2 vietoje, atsilikęs nuo lyderio vos 14,5 sek. Nikita Romanov 10 km įveikė per 32 min. 36,0 sek.

Sveikiname Viktoriją ir Nikitą su gerais startais.