Vilniaus rajono biatlonininkai tarp varžybų Rusijoje nugalėtojų

Kovo 12 d. Baltijos šalių biatlono taurės varžybose Sankt Peterburge vyko mišrių vienetų estafečių varžybos, kuriose labai gerai startavo Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos auklėtiniai, iškovodami aukso ir sidabro medalius. Vyresnėje 1999-2000 gim. m. amžiaus grupėje startavo 2 Lietuvos komandos – Viktorija Romanova ir Nikita Romanov bei Anastasija Sapožnikova ir Valentin Kaznačenko iš Visagino. Jaunesnėje grupėje Lietuvai atstovavo Vilniaus rajono biatlonininkai Sara Urumova ir Romualdas Aleksandrovas. Merginos turėjo įveikti 4 x 1,5 km, o vaikinai 5 x 1,5 km su keturiomis ugnies linijomis, kur už netaiklų šūvį sportininkai turėjo įveikti 80 metrų baudos ratą.

Viktorija Romanova pirmame etape papildomai panaudojo 3 šovinius šaudydama gulint ir 2 šovinius šaudydama stovint, pataikė į visus taikinius ir trečia perdavė estafetę broliui Nikitai Romanovui, atsilikdama nuo lyderių 1 min. 26 sek. Nikita greitai slydo slidėmis, taikliai šaudė dvejose ugnies linijose ir perdavė estafetę antroje vietoje. Viktorija šaudymuose gulint ir stovint pataikė į visus taikinius, greitai įveikė 3 km ir į paskutinę pamainą Nikitą išlydėjo 2 vietoje, atsilikdama nuo Sankt Peterburgo komandos 1 min. 59 sek. Nikita labai greitai įveikė 1,5 km iki šaudymo gulint, iš 5 šovinių uždarė visus 5 taikinius ir sumažino atsilikimą iki 1 min. Vilniaus rajono atstovas greitai įveikė 1,5 km ratą ir prieš šaudymą stovint atsilikimas sumažėjo iki 40 sek. Varžovo ranka sudrebėjo ir jis turėjo užsukti į 80 m baudos ratą. Tuo tarpu Nikita labai greitai ir taikliai atliko šaudymą ir į finišo ratą išslydo jau tik su 16 sek. atsilikimu. Nikita pusiaukelėje pasivijo varžovą, paskutiniame pakilime spurtavo ir pirmas kirto finišo liniją su 8 sek. persvara. Viktorija ir Nikita Romanovai 13,5 km įveikė per 49 min. 26,7 sek. ir iškovojo Baltijos šalių biatlono taurę už 1 vietą. Antra Lietuvos estafetė iš Visagino liko 5 vietoje rezultatu 61 min. 41,8 sek.

Jaunesnėje grupėje Sara Urumova labai jaudinosi ir padarė tris klaidas šaudyme, bet greitai slydo distancijoje ir perdavė estafetę Romualdui Aleksandrovui 5 vietoje. Su jauduliu nesusitvarkė ir Romualdas – šaudyme suklydo 4 kartus, bet greito slydimo dėka į sekančią pamainą Sarą išlydėjo 4 vietoje. Sara greitai slydo slidėmis, šaudant gulint ir stovint buvo taikli ir į paskutinę pamainą Romualdą išlydėjo 3 vietoje. Romualdas stipriai įveikė įkalnes, prisivijo varžovą, bet šaudyme gulint suklydo 4 kartus ir slydo 4 pozicijoje. Šaudant stovint Romualdas greitai pataikė į visus 5 taikinius, nepanaudodamas nei vieno papildomo šovinio ir į paskutinį ratą išslydo 3 vietoje. Nemenčinietis aplenkė vieną varžovą ir finišavo antras, iškovodamas Lietuvai sidabro medalius. Vilniaus rajono biatlonininkai Sara Urumova ir Romualdas Aleksandrovas 13,5 km įveikė per 55 min. 40,1 sek.

Varžybų nugalėtojais ir prizininkai apdovanoti Baltijos šalių biatlono taurės varžybų taurėmis, medaliais, diplomais ir daiktiniais prizais.

Sveikiname prizininkus su gerais startais ir linkime sėkmės ateityje.