Vilniaus rajono biatlonininkų medaliai Estijos biatlono čempionate Haanijoje

Kovo 17-18 d. Haanijoje vyko Estijos biatlono čempionato individualios ir persekiojimo varžybos, kuriose labai gerai startavo Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos auklėtiniai iškovodami 6 prizines vietas.

Viktorija Romanova, nors ir sirguliavo, atsistojo 5 km starte individualiose lenktynėse mergaičių 2003-2004 m. gim. grupėje. Viktorija  gerai pradėjo lenktynes, pirmame šaudyme gulomis suklydo kartą, antrame pataikė į visus taikinius ir pirmavo. Trečiame šaudyme suklydo du kartus, greitai įveikė paskutinį 1 km finišo ratą ir užėmė 3 vietą. Viktorija Romanova 5 km įveikė per 20 min. 37 sek ir iškovojo Estijos biatlono čempionato bronzos medalį.

Vaikinų grupėje Marek Griniuk varžėsi 6 km distancijoje. Marek pirmame šaudyme pataikė į visus taikinius ir pirmavo. Antrame šaudyme suklydo 2 kartus, o trečiame visi šūviai buvo taiklūs. Marek greitai įveikė paskutinį 1,5 km ratą ir finišavo pirmas, iškovodamas Estijos biatlono čempionato aukso medalį, įveikęs 6 km per 20 min. 27 sek.

Mergaičių grupėje 7,5 km distancijoje Sara Urumova užėmė 5 vietą, įveikusi distanciją per 36 min. 47 sek.

Dar vieną sidabro medalį iškovojo Nikita Romanov vaikinų 1999-2000 gim. m. grupėje 12,5 km distancijoje. Nikita pirmame ir antrame šaudyme suklydo po kartą ir slydo antras. Trečiame šaudyme gulint suklydo du kartus, o ketvirtame šaudyme stovint pataikė į visus taikinius ir finišo liniją kirto antras, atsilikęs nuo nugalėtojo 1 min. 35 sek. Nikita Romanov 12,5 km įveikė per 39 min. 52 sek.

Veteranų grupėje Vilniaus rajono atstovė Jadvyga Junevič nugalėjo 3 km distancijoje. Jadvyga šaudykloje suklydo 5 kartus, o 3 km distanciją įveikė per 15 min. 58 sek. Marijan Kačanovski keturiose ugnies linijose suklydo 8 kartus, bet greitai įveikė 5 km distanciją ir iškovojo 1 vietą su rezultatu 20 min. 53 sek. Romuald Noreika 7,5 km įveikė per 35 min. 40 sek. ir užėmė 6 vietą.

Sekmadienį vyko persekiojimo varžybos, kuriose biatlonininkai startavo atsižvelgiant į individualios rungties rezultatus. Viktorija Romanova startavo trečia, atsilikdama nuo lyderės 23 sek. Viktorija pirmame šaudyme suklydo kartą ir turėjo įveikti 100 m. baudos ratą. Antrame ir trečiame šaudyme pataikė į visus taikinius ir finišavo trečia, įveikusi 4 km per 15 min. 25 sek.

Penkių kilometrų distancijoje Marek Griniuk startavo pirmas su 42 sek. persvara prieš Estijos varžovą. Marek pirmame šaudyme klydo 1 kartą ir laikėsi pirmoje vietoje, bet gūsingas vėjas sutrukdė taikliai atlikti antrąjį šaudymą – sportininkas prašovė 3 kartus ir slydo antroje pozicijoje. Paskutinį šaudymą Marek atliko taikliai ir, įveikęs paskutinį ratą, finišavo antras su rezultatu 17 min. 05 sek.

Sara Urumova 7,5 km nuotolį įveikė per 37 min. 24 sek. ir užėmė 5 vietą.

Nikita Romanov 10 km persekiojimo lenktynes pradėjo antras. Nikita pirmą šaudymą atliko taikliai ir tapo lenktynių lyderiu. Greitai įveikė sekančius 2 km, antrą šaudymą iš pozicijos gulint taip pat atliko taikliai ir liko lyderio pozicijoje. Trečiame šaudyme vėl visi šūviai buvo taiklūs ir Nikita tik padidino persvarą prieš varžovus. Paskutiniame šaudyme padaryta viena klaida nesutrukdė biatlonininkui – Nikita užtikrintai finišavo pirmas, iškovodamas Estijos biatlono čempionato aukso medalį. 10 km Nikita įveikė per 29 min. 24 sk.

Veteranų grupėje Jadvyga Junevič 5 km distancijoje užtrūko 28 min. 49 sek. (10 b. r.) ir užėmė 1 vietą. Marijan Kačanovski 5 km įveikė per 19 min. 17 sek. ir iškovojo 1 vietą, keturiose ugnies linijose klydęs 4 kartus. Roman Noreika šaudykloje klydo 10 kartų ir finišavo 3 vietoje, 5 km įveikęs per 23 min. 36 sek.

Vilniaus rajono veteranams tai buvo paskutinis jėgų patikrinimas prieš Pasaulio veteranų biatlono čempionatą, kuris vyks kovo 21-25 dienomis Suomijos mieste Kontiolahti.

Sveikiname medalininkus ir linkime sėkmės ateityje.