Jadvyga Junevič ir Marijan Kačanovski – aukso medalių laimėtojai Pasaulio biatlono veteranų čempionate Suomijoje

Kovo  21 d. Kontiolahti mieste Suomijoje prasidėjo 21-asis Pasaulio biatlono veteranų čempionatas. Į čempionatą atvyko 193 biatlonininkai iš 15 pasaulio šalių. Daugiausia biatlonininkų atvyko iš Suomijos – 72 ir Rusijos – 71. Lietuvai atstovauja keturi biatlono veteranai – Vilniaus rajono atstovai Romualdas Noreika, Jadvyga Junevič ir Marijan Kačanovski bei visaginietis Viačeslav Rumiancev.

Kovo 22 d. sprinto varžybose biatlonininkams buvo išdalinti pirmi medaliai.  Pirmi starte stojo Viačeslav Rumiancev ir Romuald Noreika, kurie varžėsi 6 km sprinto distancijoje, kur už netaiklų šūvį turėjo įveikti 150 m baudos ratą. Viačeslav Rumiancev 40-44 metų vyrų grupėje užėmė 9 vietą tarp 15 dalyvių, distancijoje užtrūkęs 23 min. 49,1 sek.(4 b. r.). Romualdas Noreika startavo 50-54 metų vyrų grupėje. Romualdas šaudykloje turėjo problemų su užsikirtusiu šautuvu, kas pareikalavo papildomų minučių ir sutrukdė taikliam šaudymui. Romualdas Noreika finišavo 22 vietoje, 6 km įveikęs per 28 min. 59,9 sek. (5 b. r.).

Po pietų starte stojo Jadvyga Junevič ir Marijan Kačanovski 60-64 metų veteranų grupėse. Pirmas į 5 km distanciją išslydo nemenčinietis Marijan Kačanovski, kuris labai greitai įveikė 2 km ratą. Šaudyme gulomis antru šūviu sportininkas nepataikė į taikinį ir, įveikęs 150 m baudos ratą, į distanciją išslydo pirmas. Marijan greitai įveikė pakylimus 2 km rate, šaudymą stovint atliko greitai, pataikydamas į visus 5 taikinius ir prieš paskutinį vieno kilometro finišo ratą pirmavo. Finišo rate Marijan greitai įveikė nedidelius pakylimus ir tarp 18 biatlonininkų pirmas kirto finišo liniją, iškovodamas Pasaulio veteranų biatlono čempionato aukso medalį, taip nutraukdamas rusų ir suomių ilgametį dominavimą Pasaulio veteranų biatlono čempionate. Marijan Kačanovski 5 km distanciją įveikė per 21 min. 06,1 sek. (1 b.r.)

Jadvyga Junevič varžėsi 4 km distancijoje. Jadvyga gerai slydo slidėmis pirmus du kilometrus.  Pirmame šaudyme gulomis suklydo du kartus ir, įveikusi 2 baudos ratus po 150 m, pirmavo. Biatlonininkė greitai įveikė 1 km ratą. Antrame šaudyme stovint padarė tris klaidas. Įveikusi papildomus 450 m distancijos, į paskutinį finišo ratą išslydo pirma. Finišo rate išsaugojo 11 sek. pranašumą prieš daug metų nenugalimą suomę Terttu Augustsson ir finišavo pirma, iškovodama aukso medalį, distanciją įveikusi per 26 min. 49,0 sek. (5 b. r.)

Kovo 23 dieną mūsų šalies biatlonininkai varžysis estafečių varžybose.

Sveikiname aukso medalių laimėtojus ir linkime taiklių šūvių.