Sėkminga Vilniaus rajono biatlonininkų 2017-2018 m. biatlono varžybų sezono pabaiga Lietuvos biatlono čempionate Madonoje

Kovo 30-31 d. Madonoje susirinko stipriausieji Lietuvos ir Latvijos biatlonininkai paskutinėms šio sezono varžyboms – šalies čempionatams. Varžybose gerai startavo Vilniaus rajono biatlonininkai, iškovodami aukso medalius.

Pirmą varžybų dieną vyko 10; 7,5; 6; 5; 4; 3 km sprinto varžybos su šaudymu gulint + stovint, kur už kiekvieną netaiklų šūvį reikėjo įveikti 100 arba 150 m baudos ratą. Stipriausias Vilniaus rajono atstovas Karol Dombrovski dėl slogos 10 km sprinte nestartavo.

Viktorija Romanova mergaičių 2003-2004 m. gim. grupėje startavo 3 km distancijoje. Viktorija labai greitai įveikė 1 km ratą, šaudyme gulint pataikė į visus taikinius ir pirmavo. Antrame šaudyme gulomis suklydo kartą, greitai įveikė 100 m baudos ratą ir pirmavo su 19 sek persvara. Viktorija Romanova greitai šliuože slidėmis paskutiniame kilometre ir finišavo pirma su rezultatu 14 min. 27,9 sek., iškovodama Lietuvos ir Latvijos biatlono čempionato aukso medalius. Kamilė Jakubauskaitė 3 km įveikė per 18 min. 44,0 sek. ir finišavo 12 vietoje.

Nikita Romanov varžėsi 7,5 km distancijoje vaikinų 1999-2000 gim. m. grupėje. Nikita pirmame rate suklydo distancijoje ir į šaudymą atvažiavo tik 12 pozicijoje. Šaudant gulomis suklydo kartą ir pakilo į 6 vietą. Antrame šaudyme stovint pataikė į visus taikinius ir pakilo į 3 vietą. Nikita Romanov labai greitai įveikė paskutinį 2,5 km ratą ir finišavo trečias, iškovodamas Latvijos ir Lietuvos biatlono čempionatų bronzos medalius su rezultatu 23 min. 04,2 sek. Ruslan Pukšto užėmė 10 vietą, 7,5 km įveikęs per 26 min. 33, 5 sek.

Romualdas Aleksandrovas vaikinų 2001-2002 gim. m. grupėje irgi turėjo įveikti 7,5 km. Romualdas labai greitai slydo slidėmis, bet šaudyme gulint suklydo 4 kartus ir slydo 6 pozicijoje. Antrame šaudyme stovint pataikė į 4 taikinius ir į paskutinį ratą išslydo trečias. Romuald Aleksandrov greitai įveikė paskutinį ratą ir finišavo trečias, iškovodamas Lietuvos ir Latvijos biatlono čempionatų bronzos medalį su rezultatu 25 min. 58,4 sek. Sara Urumova šaudykloje suklydo 3 kartus, bet suklydo distancijoje, 6 km įveikė per 28 min. 31 sek. ir liko 6 vietoje. Marijan Kačanovski nugalėjo veteranų grupėje, 6 km distanciją įveikęs per 26 min. 03 sek.

Kovo 31 dieną biatlonininkai startavo masinio starto lenktynėse su šaudymu gulint + gulint + stovint + stovint, kur už netaiklų šūvį turėjo įveikti baudos ratą. Stipriausias Vilniaus rajono biatlonininkas Karol Dombrovski varžėsi 15 km distancijoje. Pirmame šaudyme gulint suklydo kartą ir slydo 5 pozicijoje. Antrame šaudyme gulint pataikė į visus taikinius ir pakilo į 3 vietą. Trečiame šaudyme stovint pataikė į visus taikinius ir slydo antras. Paskutiniame šaudyme stovint irgi visi šūviai buvo taiklūs ir nemenčinietis išsiveržė į priekį, greitai lydo paskutinius 3 km ir finišavo pirmas. Karol Dombrovski 3 km įveikė per 39 min. 45,8 sek. ir iškovojo Lietuvos ir Latvijos čempionatų aukso medalius.

Nikita Romanov varžėsi 10 km distancijoje. Pirmame šaudyme gulomis pataikė į visus taikinius ir pirmavo. Antrame šaudyme gulint irgi buvo taiklus ir padidino pranašumą. Trečiame šaudyme stovint Nikita suklydo kartą ir slydo pirmas, tačiau dvi klaidos, padarytos paskutiniame šaudyme, sukomplikavo padėtį. Nikita į paskutinį 2 km ratą išslydo antras, atsilikdamas nuo varžovo 14 sek. Mūsų biatlonininkas labai greitai įveikė pakylimus, aplenkė Latvijos biatlonininką ir finišavo pirmas, iškovodamas Lietuvos ir Latvijos biatlono čempionato aukso medalius su rezultatu 29 min. 35,6 sek. Ruslan Pukšto 10 km įveikė per 35 min. 19,0 sek. ir finišavo dešimtas.

Romualdas Aleksandrovas šaudykloje suklydo 11 kartų ir finišavo 7-as vaikinų 2001-2002 gim. m. grupėje, 10 km įveikęs per 36 min 46,0 sek. Sara Urumova šaudykloje suklydo 7 kartus, 7,5 km distancijoje užtrūko 32 min. 46,0 sek. ir užėmė 5 vietą.

Marek Griniuk 6 km distancijoje užėmė 5 vietą su rezultatu 21 min. 15,9 sek., šaudykloje klydęs 6 kartus.

Marijan Kačanovski 7,5 km. įveikė per 29 min. 39,7 sek ir nugalėjo Latvijos čempionate veteranų grupėje.

Vilniaus rajono biatlonininkai Lietuvos biatlono čempionate iškovojo 3 aukso medalius, po vieną atiteko Visagino, Anykščių ir Ignalinos atstovams.

Startu Madonoje Vilniaus rajono biatlonininkai užbaigė 2017-2018 m varžybų sezoną, kuris buvo pakankamai sėkmingas. Viktorija ir Nikita Romanovai tapo Lietuvos, Latvijos ir Estijos biatlono čempionatų nugalėtojais, Baltijos šalių biatlono taurės varžybų nugalėtojais Rusijoje, sėkmingai startavo Pasaulio jaunimo biatlono čempionate Estijoje. Romualdas Aleksandrovas ir Sara Urumova užėmė 2 vietą Baltijos šalių biatlono taurės mišrių estafečių varžybose Rusijoje, sezono pradžioje iškovojo Lietuvos biatlono čempionato aukso medalius. Marek Griniuk tapo Lietuvos ir Estijos biatlono čempionatų nugalėtoju. Jakub Gedris, Kamilė Jakubauskaitė, Silvija Karavackaitė, Ruslan Pukšto, Damjan Rynkevič, Daniel Buchovski ir Albert Gasperovič tapo Lietuvos jaunučių, jaunių ir vaikų biatlono čempionato nugalėtojais ir prizininkais. Marijan Kačanovski tapo Pasaulio Biatlono veteranų čempionato nugalėtoju Suomijoje. Karol Dombrovski užėmė 12 vietą Europos biatlono čempionate Italijoje, Lietuvos ir Latvijos biatlono čempionato nugalėtoju.

Sveikiname mūsų biatlonininkus ir linkime sėkmės vasaros biatlono varžybose.