Bėgimo varžybos Nemenčinės miesto gatvėmis, skirtos gegužės 3 d. Konstitucijos dienai bei Lietuvos ir Lenkijos Nepriklausomybės 100-čiui paminėti

Gegužės 3 d.  naujame Nemenčinės K. Parčevskio gimnazijos stadione susirinko daugiau nei 250 sportininkų iš Širvintų rajono, Vilniaus miesto ir rajono varžytis XII bėgimo varžybose Nemenčinės miesto gatvėmis, skirtame Gegužės 3 d. Konstitucijos dienai paminėti švenčiant 100-ąsias Lietuvos ir Lenkijos nepriklausomybės atkūrimo metines. Po metų pertraukos bėgime dalyvavo Nemencinės neįgaliųjų dienos užimtumo centras ir VšĮ dienos centras „Mes esame“ iš Naujosios Vilnios.

Susirinkusius pasveikino Vilniaus rajono savivaldybės Kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vedėjas Edmund Šot, Nemenčinės miesto seniūno pavaduotojas, l. e. seniūno pareigas Artur Komarovski bei Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos direktorius Tadeuš Grygorovič. Vyriausias varžybų teisėjas Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos direktorius Marijan Kačanovski informavo apie varžybų eigą ir pakvietė bėgikus į startą. Sportininkai varžėsi 12 grupėse individualiuose bėgimuose ir Mokyklų žaidynių pagrindinių mokyklų bei gimnazijų kroso estafečių varžybose. Į varžybas taip pat atvyko žymūs Lietuvos krepšininkai, olimpiečiai, broliai Dariuš ir Kšyštof Lavrinovičiai, kurie davė startą estafečių varžyboms.

Vilniaus rajono mokyklų žaidynėse pagrindinių mokyklų grupėje 3 km estafečių varžybose nugalėtojais tapo Vilniaus Jono Pauliaus II progimnazijos atstovai, nuotolį įveikę per 9 min. 55 sek.

Gimnazijų mokiniai varžėsi dvejose amžiaus grupėse: 1999-2002 gim. m. bei 2003 gim. m. ir jaunesnių grupėse. Vyresnių gimnazistų grupėje nugalėjo Vilniaus Jono Pauliaus II gimnazijos mokiniai, distancijoje užtrūkę 19 min. 05 sek. 2003 gim. m. ir jaunesnių mokinių amžiaus grupėje greičiausiai nuotolį įveikė Nemenčinės Gedimino gimnazijos bėgikai, su rezultatu 20 min. 25 sek.

Individualiose kroso varžybose sportininkai varžėsi 300, 500, 1000, 1500 ir 2000 m distancijose, o nugalėtojais tapo: Katrina Prikul (Mickūnų, Vilniaus r.), Evaldas Černevskis (Rudamina, Vilniaus r.), Smiltė Plytnykaitė (Nemenčinė, Vilniaus r.), Radoslav Pilat (Nemenčinė, Vilniaus r.), Patricija Iliukevič (Vilnius), David Račinski (Nemenčinė, Vilniaus r.), Kamilė Jakubauskaitė (Nemenčinė, Vilniaus r.), Dan Borkovski (Vilnius), Gabriela Ravoit (Medininkai, Vilniaus r.), Romualdas Aleksandrovas (Nemenčinė, Vilniaus r.) ir Nikita Romanov (Nemenčinė, Vilniaus r.).

Visi finišavę dalyviai gavo proginius medalius už dalyvavimą, o 1-3 vietų laimėtojai buvo apdovanoti taurėmis, diplomais ir medaliais, kuriuos finansavo Vilniaus rajono savivaldybė ir Nemenčinės miesto seniūnija. Varžybų nugalėtojus apdovanojo Vilniaus rajono savivaldybės Kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vedėjas Edmund Šot, Nemenčinės miesto seniūno pavaduotojas, l. e. seniūno pareigas Artur Komarovski, Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos direktorius Tadeuš Grygorovič ir Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos direktorius Marijan Kačanovski.

sporto mokyklos direktorius
Marijan Kačanovski