Vilniaus rajono atstovų medaliai „III Ski Tour Augustavas“ varžybose riedslidėmis

Šeštadienį Augustave vyko „III Ski Tour Augustavas“ riedslidžių varžybos. Šiais metais  varžybos buvo vykdomos gražiose Augustavo kanalo apylinkėse, kelio atkarpoje iš Augustavo į Lipską. Varžybų trasa nėra viena iš sunkiausių, kadangi driekiasi lengvai kalnuotoje vietovėje su ilgais pakilimais ir tik stiprus priekinis vėjas apsunkino rungtyniavimo sąlygas.

Dalyviai varžėsi keturiose amžiaus grupėse ir priklausomai nuo amžiaus turėjo įveikti 5,5; 11; 16,5 ir 22 kilometrų distancijas. Vilniaus rajonui atstovavo 6 sportininkai iš Nemenčinės. Jauniausieji, 2005-2007 m. gimę vaikai turėjo įveikti 5,5 km, 2002-2004 gim. m. grupės sportininkai varžėsi 11 km distancijoje. 11 val. sporto mokyklos auklėtiniai Marek Griniuk, Viktorija Romanova ir Kamilė Jakubauskaitė startavo 11 km distancijoje. Pirmoji trasos dalis driekėsi į įkalnę ir nebuvo ypatingai sunki, tačiau grįžtant atgal stiprokas vėjas pūtė į veidą ir buvo sunku siekti aukštų rezultatų. Dar sunkiai buvo ištrūkti iš bendros startuojančiųjų masės, tačiau Marekui jau po pirmųjų 300 metrų pavyko prasiveržti į priekį, o įveikęs 5,5 km pirmavo su lenku Piotru Sobičevskiu ir Macieju Kreiceru. Įveikę sekantį ratą Maciejus su Piotru pirmieji pasirodė finišo tiesiojoje. Marek važiavo atsilikdamas 20 m.  Finišo liniją pirmasis kirto lenkas P. Sobičevski su rezultatu 25 min. 52 sek. Marek Griniuk 11 km nuvažiavo per 25 min. 57 sek. ir iškovojo taurę už trečiąją vietą.

Viktorija Romanova ir Kamilė Jakubauskaitė jau po pirmojo 5,5 km rato pirmavo su dviem Lenkijos sportininkėmis. Sekantį ratą taip pat įveikė labai greitai ir į finišo 300 m atkarpą atvažiavo kartu su lenkėmis. Finišo tiesiojoje greitesnės buvo šeimininkės, kurios užėmė dvi pirmąsias vietas. Hanna Purko finišavo pirma su rezultatu 29 min. 00 sek., Kamilė Jakubauskaitė 11 km. įveikė per 29 min. 01 sek. ir iškovojo taurę už trečiąją vietą. Viktorija Romanova užėmė 4 vietą, įveikusi distanciją per 29 min. 03 sek.

Vaikinai ir merginos gim. 2000-2001 m. varžėsi 16,5 km distancijoje, o Nikita Romanov  turėjo įveikti 22 km. Sara Urumova, Nikita Romanov ir Romualdas Aleksandrovas nuo pat pradžios važiavo tarp lyderių. Po pirmo 5,5 km. rato Romualdas, Nikita ir Sara pirmavo savo grupėse. Situacija nepasikeitė ir po 11 km. Įveikę trečią 5,5 km ratą pirmas finišavo Romualdas Aleksandrovas su rezultatu 36 min.12 sek. Sara Urumova 16,5 km įveikė per 45 min. 32 sek. ir iškovojo pirmą vietą. Nikita Romanov nuo pat pradžios pirmavo, paskutiniame rate padidino važiavimo greitį ir pirmas kirto finišo liniją, nuvažiavęs 22 km per 48 min. 31 sek.

Sportininkai, užėmę 1-3 vietas, buvo apdovanoti taurėmis ir daiktiniais prizais, o visi startavę dalyviai – proginiais medaliais ir atminimo dovanėlėmis. Taip visi norintys galėjo pasivaišinti šilta žirnių sriuba.

Sveikiname mūsų sportininkus ir linkime sėkmės ateityje.