AVIŽIENIŲ GIMNAZIJOS TINKLININKĖS VĖL ANT GARBĖS PAKYLOS

Gegužės 25 d. Avižienių gimnazijai po 23 metų pertraukos vėl buvo patikėta pravesti Lietuvos mokyklų žaidynių merginų finalinį etapą ir lygiai taip pat šeimininkės užkopė ant garbės pakylos. Tai, kad Avižienių gimnazijoje tinklinis yra aukštame lygyje ir jų komandos visada gerai pasirodo žaidynėse, visiems yra gerai žinoma, o prieš keletą metų renovuota sporto turbūt ir nulėmė, kad Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro metodininkė kuruojanti tinklinį pasiūlė, o Avižieniai su dideliu džiaugsmu sutiko, pravesti tokio masto varžybas. Avižienių gimnazijoje tinklinio varžybos visada yra didelė šventė, o varžovai laukiami svečiai, tad ir šis kartas netapo išimtimi. Skambant Tinos Turner dainai „The best“ plojimais buvo sutiktos visos keturios finalo dalyvės. Pirmosios į sporto salę įžengė vienos iš pagrindinių pretendenčių į čempionių titulą Kelmės r. Tytuvenų gimnazijos tinklininkės. Jos praeitais metais Alytuje ir prieš 2 metus Šiauliuose liko antrosios ir šį kartą norėjo įrodyti, kad trečias kartas nemeluoja. Antrąsias pasitikome Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos sportininkes, kurios norėjo sutrukdyti kelmiškėms pasiekti iškeltą tikslą, juolab 2015 metais joms tai pavyko ir Kelmėje jos tapo žaidynių nugalėtojomis. Didmiesčių garbę ginė Kauno „Saulės“ gimnazijos merginos, kurios norėjo įrodyti, kad Kaunas pagrįstai yra vadinamas tinklinio sostine. Komandų paradą baigė šeimininkės – Avižienių gimnazijos tinklininkės, kurios taip pat norėjo pasinaudoti ir savo sienų ir sirgalių pagalba.

Visas komandas, trenerius, mokytojus, sportininkus ,tėvelius pasveikino Avižienių gimnazijos direktorė Valerija Orševska. Direktorė linkėjo visiems dalyviams įdomių varžybų, gerų emocijų ir atkaklios kovos. Mes gi savo ruožtu įteikėme direktorei puokštę gelių, kadangi finalai sutapo su direktorės gimtadieniu, tad dėkojome už palaikymą, kurį nuolat jaučiame, ir linkėjome daug sveikatos ir kantrybės, ypač su mumis.

Labai smagu, kad mus palaikyti atvyko Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos direktorius Marijan Kačanovski. Jis Vilniaus rajono merės vardu įteikė mūsų tinklininkėms Justynai Kulbačevskai ir Ksenijai Pavlik padėkos raštus už gerus sportinius pasiekimus Lietuvoje ir užsienyje. M. Kačanovski taipogi prisijungė prie Avižienių gimnazijos direktorės palinkėjimo, nors neslėpė, kad asmeniškai sirgs už širdžiai jam mielą šeimininkių komandą, kadangi jos visos yra ir Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos auklėtinės. Tikrai žinau, kad tokio palaikymo Avižienių mergaitės labai laukia ir labai vertina, direktorius jas visada palaiko nepriklausomai kur ir kam atstovauja.

Rimtį praskaidrino mūsų gimnazijos pradinukių sportinis šokis su kaspinais ir pramoginis šokis, kuri atliko šeštokės. Po varžybų atidarymo atėjo laikas padirbėti sportininkėms ir teisėjams. Prieš atidarymą jau buvo sužaistos vienerios varžybos, kuriose kelmiškės po atkaklios kovos įveikė savo varžoves iš Kauno „Saulės“ gimnazijos minimaliu skirtumu 2:1. Bet tai nebuvo vienintelės atkaklios rungtynės – tokios buvo visos, bet turbūt kito neverta buvo ir tikėtis, kadangi čia atvyko pajėgiausios komandos šiemet nepatyrusios nei vieno pralaimėjimo dalyvaujant atrankinėse rajoninėse ir miestų varžybose, zoninėse ir tarpzoninėse respublikinėse varžybose. Antrose rungtynėse susitiko Šilalės ir Vilniaus r. merginos. Nors čia užteko 2 setų nugalėtojui išaiškinti, bet jos lygiai taip pat kaip ir pirmosios, buvo taip pat įtemptos ir kovingos. Matėsi, kad abi komandos sunkiai susitvarkė su jauduliu ir tik kiekvieno seto pabaigoje laimė ir sėkmė lydėjo šeimininkes. Avižienių gimnazijos tinklininkės sužaidė geriausias savo, galbūt netgi sezono rungtynes prieš kaunietes. Šiose rungtinėse joms pavyko atlikti gerus puolimus, stipriai paduoti ir puikiai gintis, tad varžovės buvo priverstos pripažinti šeimininkių pergalę, kad ir minimaliu skirtumu 2:1. Bet deja, šios rungtynės pareikalavo labai daug ir jėgų ir emocijų, kurių pritrūko paskutinėse varžybose. Jose dėl pirmos vietos išėjo kovoti jau bent vienerių rungtynių metu pailsėjusios kelmiškės ir nuvargintos mūsų mergaitės. Avižienių mergaitės kovojo iki galo bet …Po paskutinio taško varžovės šoko iš džiaugsmo ir neslėpė ašarų. Jų trenerė Gitana Kerpienė džiaugėsi, kad pagaliau trečias bandymas jų mergaitėms buvo sėkmingas.

Mūsų mergaitės buvo nuliūdusios, kadangi tą dieną pritrūko labai nedaug iki išsvajoto tikslo, bet bandžiau jas paguosti sakydamas, kad tegul pažvelgia aplinkui ir suranda, kur yra Vilniaus, Šiaulių, Jonavos, Klaipėdos ar Alytaus komandos. Praeitais metais buvome ketvirti ir to skausmo ir nusivylimo negalima lyginti su šių metų pasirodymu. Nuėjome ilgą kelią ir galime savimi didžiuotis, nes padarėme žingsnį pirmyn, o ne atgal.

Galutinai  mergaičių nuotaikos pagerėjo per uždarymo ir apdovanojimo ceremoniją. Visos mergaitės gavo žalios spalvos marškinėlius su žaidynių logotipu, buvo įteikti vardiniai diplomai su Olimpinio komiteto prezidentės Dainos Gudzinavičiūtės parašu, visoms ant kaklo buvo užkabinti  sidabro medaliai, o kapitonei Justynai Kulbačevskai įteikta įspūdinga taurė.

sporto mokyklos tinklinio treneris
Valdemaras Šumskas