Diana Tabunowa zwyciężczyni w turnieju tenisa stołowego

16-22 czerwca w Solecznikach odbył się międzynarodowy letni obóz tenisa stołowego „Szalczia” 2018 r. W obozie wzięło udział 85 dzieci z Litwy, Białorusi, Rosji i Łotwy. W międzynarodowym letnim obozie tenisa stołowego uczestniczyło 85 dzieci z różnych państw: Litwy, Białorusi, Rosji i Łotwy. W tej liczbie znaleźli się uczniowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego z Mickun.

Dzieci dwa razy dziennie miały treningi z trenerami z innych państw. Także dwa razy dziennie mogły chodzić pływać do basenu, a wieczorami miały ciekawe zajęcia integracyjne i zabawy.

Na zakończenie obozu odbył się turniej tenisa stołowego, gdzie tenisiści z Mickun bardzo dobrze się wykazali. W grupie 2008 r. urodzenia i młodsi Diana Tabunowa została zwyciężczynią turnieju, pokonała wszystkich z wynikiem 3:0. Dobrze w tej grupie wykazała się Agnieszka Rackiewicz, która zdobyła 5 miejsce. U chłopców w grupie 2008 r. urodzenia i młodsi bardzo dobrze wykazał się Nazarij Hrabar, który zdobył 2 miejsce i przegrał sportowcu z Białorusi. W grupie 2006-2007 r. urodzenia Edwin Prystawko zdobył 7 miejsce, a Ernest Urbanowicz – 9 miejsce. W grupie 2003-2005 r. urodzenia Łukasz Subocz zajął 13 miejsce.

22 czerwca sportowcy wrócili z letniego obozu tenisa stołowego i już 23 czerwca wyjadą na zawody do Polski (miejscowość Łomża). Mamy nadzieję, że i stamtąd uda się przywieźć wspaniałe wyniki!

Trener Szkoły Sportowej

Samorządu Rejonu Wileńskiego