Zakończenie projektu „Aktywne lato” w Szkole Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego

W ciągu czerwca miesiąca b. r. w ramach projektu „Aktywne lato” trwały zajęcia wychowanków Szkoły Sportowej w różnych dziedzinach sportowych. Pierwsze zgrupowanie odbyło się w dniach 12-16 czerwca w Niemenczynie w formie zajęć dziennego pobytu, gdzie sportowcy trenowali, relaksowali, pływali i zwiedzali. W ramach projektu w Niemenczynie wzięło udział 16 sportowców, uprawiających lekką atletykę, piłkę nożną i sporty zimowe z Gimnazjum im. Giedymina i im. K. Parczewskiego w Niemenczynie oraz Gimnazjum im. Św. J. Bosko w Jałówce i Gimnazjum im. J. Słowackiego w Bezdanach, Szkoły Podstawowej w Jęczmieniszkach oraz „Sauletekio” w Bezdanach.

Piłkarze i lekkoatleci trenowali na nowym stadionie przy gimnazjum im. K. Parczewskiego, a biatloniści na nowo wybudowanej strzelnicy, rowerami wypróbowali trasę Maratonu Kresowego „Wilia”, który odbył się 29 kwietnia w Niemenczynie i jeździli na nartorolkach drogą Niemenczyn – Sużany. Przed obiadem wszyscy zbierali się przy jeziorze „Gela” popływać i pograć w różne gry sportowe i zabawy.

Drugim etapem projektu „Aktywne lato” był wyjazd biatlonistów na szkolenia do Łotwy w dniach 25-29 czerwca. Już trzeci rok biatloniści udają się do biatlonowego centrum „Smeceressils” w Madonie, gdzie są wspaniałe warunki do strzelania i treningów na nartorolkach. W Madonie nie tylko trenowaliśmy, ale i zwiedziliśmy miasto i okolice. To były ostatnie trudne treningi przed 1 edycją Pucharu Litwy na nartorolkach, które odbędą się w Wilnie.

Treściwie spędzić lato i intensywnie potrenować niemożliwie byłoby bez finansowego wsparcia przez Samorząd Rejonu Wileńskiego projektu „Aktywne lato”.

Dyrektor Szkoły Sportowej
Samorządu Rejonu Wileńskiego Marian Kaczanowski