Sėkmingas Vilniaus rajono biatlonininkų startas Latvijos biatlono čempionate Madonoje

Rugpjūčio 8-9 dienomis Madonos biatlono cente „Smeceressils“ vyko Latvijos biatlono čempionatas riedslidėmis, kuriame gerai startavo Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos auklėtiniai Viktorija Romanova ir Marek Griniuk, kurie tuo metu su jaunais būsimais biatlonininkais treniravosi Madonoje. Tuo pačiu laiku taip pat treniravosi Lenkijos jaunimo biatlono rinktinė, kuri ruošiasi startams Pasaulio biatlono vasaros čempionate, kuris vyks rugpjūčio 23-26 dienomis Čekijos mieste Nove Mesto na Morave. Rinktinės treneriu yra Žiemos Olimpinių Žaidynių Turine sidabro medalio laimėtojas Tomaš Sikora. Garsusis biatlonininkas skyrė laiko mūsų jauniems biatlonininkams ir papasakojo apie sunkų darbą treniruotėse, pasiaukojimą siekiant savo tikslų ir aukštų rezultatų. Pasinaudoję proga padarėme bendrą nuotrauką.

Latvijos biatlono čempionatas prilygo tarptautinėms varžyboms, nes čempionate dalyvavo biatlonininkai iš Lenkijos, Rusijos, Estijos, Lietuvos ir Latvijos. Pirmą varžybų dieną biatlonininkai varžėsi sprinto rungtyje su šaudymu gulint + stovint, kur už kiekvieną netaiklų šūvį turėjo įveikti 150 m baudos ratą. Pirmas 6 km distancijos starte stojo Marek Griniuk vaikinų 2002-2003 gim. m. grupėje. Mūsų biatlonininkas labai greitai įveikė pirmą 2 km ratą, bet šaudykloje suklydo 4 kartus ir į sekantį ratą išvažiavo 7 vietoje. Šaudyme stovint suklydo 2 kartus ir prieš paskutiniame 2 km finišo rate buvo trečias. Marek labai greitai įveikė paskutinį ratą, aplenkė Latvijos atstovą ir nusileido tik Rusijos sportininkui. Marek Griniuk 6 km nuvažiavo per 19 min 23 sek ir iškovojo Latvijos biatlono čempionato sidabro medalį.

Viktorija Romanova startavo 5,1 km distancijoje. Viktorija greitai važiavo pirmą ratą, šaudyme gulomis suklydo 3 kartus ir prieš šaudymą stovint buvo šešta. Šaudyme stovint mūsų biatlonininkė vėl suklydo trys kartus ir finišo liniją kirto 4 vietoje, atsilikusi nuo nugalėtojos 31 sek.

Rugpjūčio 13 dieną Viktorija Romanova, Sara Urumova, Romualdas Aleksandrovas Lietuvos biatlono jaunimo rinktinės sudėtyje prisijungs prie Nikitos Romanovo, stovyklaujančio Lenkijoje, 18-19 dienomis visi dalyvaus Lenkijos biatlono čempionate Dušniki Zdruj mieste, o rugpjūčio 23-26 dienomis Nikita Romanov, Sara Urumova ir Viktorija Romanova atstovaus Lietuvai Pasaulio biatlono vasaros čempionate riedslidėmis Čekijos mieste Nove Mesto na Morave.

Sveikiname Mareką ir linkime sėkmės mūsų sportininkams Lenkijoje ir Čekijoje.

sporto mokyklos direktorius Marijan Kačanovski