Vilniaus rajono biatlonininkai startavo Pasaulio biatlono čempionate riedslidėmis Čekijoje

Rugpjūčio 24-26 dienomis Čekijos mieste Nove Mesto na Morave vyko Pasaulio biatlono čempionatas riedslidėmis, kuriame dalyvavo 6 Lietuvos atstovai, kurių tarpe buvo 3 Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos auklėtiniai: Viktorija Romanova, Sara Urumova ir Nikita Romanov.

Pirmą varžybų dieną sportininkai startavo mišrių estafečių lenktynėse. Pirmoje pamainoje merginos turėjo įveikti 2 x 6 km, o vaikinai 2 x 7,5 km. Lietuvos estafetė, kurios sudėtyje startavo Sara Urumova, Viktorija Romanova, Nikita Romanov ir ignalinietis Jokūbas Mačkinė, užėmė 11 vietą.

Šeštadienį biatlonininkai startavo sprinto rungtyje su šaudymu gulint + stovint, kur už netaiklų šūvį turėjo įveikti 150 m baudos ratą. Mūsų biatlonininkės buvo žymiai jaunesnės už savo varžoves – Sara 4, o Viktorija net 6 metais, ir tikėtis aukštų vietų buvo nerealu, bet sportininkės susitvarkė su emocijomis ir parodė gerus rezultatus. Sara Urumova ir Viktorija Romanova startavo 7,5 km distancijoje. Sara pirmame šaudyme gulomis suklydo kartą, antrame šaudyme stovint prašovė net tris kartus ir įveikus papildomus 600 m distancijos finišavo 42 vietoje. Sara Urumova  7,5 km. įveikė per 30 min. 27,1 sek. Viktorija šaudyme gulint pataikė į visus taikinius, antrame šaudyme stovint du šūviai buvo netaiklūs, todėl turėjo įveikti du baudos ratus. Viktorija Romanova greitai įveikė paskutinį 2,5 km ratą ir finišavo 43 vietoje su rezultatu 30 min. 55,7 sek. Nikita Romanov varžėsi 10 km distancijoje. Nikita pirmame šaudyme suklydo 2 kartus, antrame šaudyme stovint irgi du šūviai skriejo pro šalį. Nikita Romanov turėjo papildomai įveikti 600 m distancijos ir finišavo 52 vietoje su rezultatu 30 min. 47,4 sek.

Sekmadienį biatlonininkai varžėsi 10 km persekiojimo rungtyje su šaudymu du kartus gulint ir du kartus stovint. Sara Urumova  rungtyniavo 10 km distancijoje, Viktorija Romanova dėl sveikatos problemų nestartavo. Sara pirmame šaudyme gulint suklydo 2 kartus, antrame 4, trečiame šaudyme stovint pataikė į visus taikinius, o paskutiniame šaudyme stovint irgi buvo taikli ir finišavo 42 vietoje, įveikusi 10 km per 51 min. 27,5 sek. Nikita Romanov rungtyniavo 12,5 km distancijoje. Nikita pirmame šaudyme gulint suklydo du kartus, antrame šaudyme kartą ir pakilo į 47 vietą. Trečiame šaudyme stovint suklydo 1 kartą. Paskutinį šaudymą Nikita atliko taikliai ir į paskutinį 2,5 km ratą  išvažiavo 42 vietoje. Nikita Romanov greitai įveikė paskutinį ratą ir finišavo 42 vietoje su rezultatu 43 min. 50,1 sek.

Rugsėjo 1-2 dienomis mūsų biatlonininkai startuos Estijos biatlono čempionate, o rugsėjo 7-9 dienomis dalyvaus Baltijos šalių taurės varžybose Latvijoje.

Linkime sėkmingų startų mūsų biatlonininkams.