2 Romualdo Aleksandrovo sidabro medaliai Estijos biatlono čempionate riedslidėmis

Rugsėjo 1-2 dienomis Estijos biatlono centre Otepaa vyko Estijos biatlono čempionatas riedslidėmis, kuriame gerai startavo Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos auklėtiniai.

Šeštadienį biatlonininkai varžėsi sprinto rungtyje. Geriausiai sekėsi Romualdui Aleksandrovui vaikinų 2000-2001 gim. m. grupėje 7,5 km distancijoje, iškovojusiam Estijos biatlono čempionato sidabro medalį. Romualdas pirmame šaudyme suklydo kartą ir važiavo 4 vietoje. Antrame šaudyme stovint Romualdas suklydo 2 kartus, greitai įveikė papildomus 300 m distancijos ir į paskutinį 2,5 km finišo ratą išvažiavo 3 pozicijoje, atsilikdamas 4 sek. nuo 2 vietos. Romualdas greitai važiavo į įkalnes, aplenkė vieną varžovą ir finišavo 2 vietoje. Romualdas 7,5 km įveikė per 24 min. 25 sek. Sara Urumova mergaičių 2000-2001 gim. m. grupėje 6 km distancijoje užėmė 5 vietą. Sara šaudyme gulint suklydo 3 kartus, stovint – du, ir distanciją įveikė per 22 min. 22 sek.

Viktorija Romanova mergaičių 2002-2003 gim. m. grupėje irgi varžėsi 6 km distancijoje. Viktorija šaudyme gulint suklydo 3 kartus, šaudyme stovint pataikė į visus 5 taikinius ir finišavo 7 vietoje, nuotolį įveikusi per 23 min. 37 sek. Marek Griniuk rungtyniavo 7,5 km distancijoje vaikinų 2002-2003 gim. m.  grupėje. Marek šaudymuose gulint ir stovint suklydo po 2 kartus ir finišavo 5 vietoje su rezultatu 25 min. 15 sek.

Rugsėjo 2 d. biatlonininkai varžėsi persekiojimo rungtyje su šaudymu 2 kartus gulint ir 2 kartus stovint, kur už netaiklų šūvį turėjo įveikti 150 m baudos ratą. Romualdas Aleksandrovas startavo 10 km distancijoje iš antros pozicijos, nuo lyderio atsilikdamas 33 sek. Romualdas pirmame šaudyme gulint suklydo kartą, antrame – du kartus ir važiavo 2 pozicijoje. Trečiame šaudyme stovint suklydo 3 kartus, o ketvirtame – 2 kartus, greitai įveikė paskutinį 2 km ratą ir finišavo antras. Romualdas Aleksandrovas 10 km įveikė per 32 min. 01 sek. ir iškovojo antrą Estijos biatlono čempionato riedslidėmis sidabro medalį.

Marek Griniuk vaikinų 2002-2003 gim. m. grupėje irgi turėjo įveikti 10 km distanciją. Marek startavo iš 5 vietos, atsilikdamas nuo lyderio 1 min. 17 sek. Marek pirmame šaudyme pataikė į visus taikinius, antrame suklydo 2 kartus ir važiavo 3 pozicijoje, bet sekančiame šaudyme stovint suklydo 5 kartus ir finišavo 5 vietoje. Marek Griniuk 10 km įveikė per 34 min. 24 sek. Viktorija Romanova mergaičių 2002-2003 gim. m. grupėje varžėsi 7,5 km distancijoje. Viktorija startavo iš 7 pozicijos, atsilikdama nuo lyderės 1 min. 45 sek. Viktorija pirmame šaudyme gulint suklydo kartą, antrame šaudyme pataikė į visus taikinius ir važiavo 4 vietoje. Trečiame ir ketvirtame šaudymuose stovint Viktorija klydo po 2 kartus, kas sutrukdė tapti prizininke. Viktorija finišavo 4 vietoje, 7,5 km įveikusi per 31 min. 13 sek.

Sara Urumova mergaičių 2000-2001 gim. m. grupėje startavo iš 5 pozicijos, atsilikdama nuo lyderės 2 min. 22 sek. Sara labai greitai važiavo riedslidėmis, bet dideliame greityje neišsilaikė posūkyje ir krito – stipriai nusibrozdino kelį, šoną ir alkūnę bei sugadino šautuvo taikiklį. Visos šios nesėkmės sutrukdė mūsų sportininkei taikliai šaudyti – Sara turėjo papildomai įvikti 9 baudos ratus, o finišo liniją ji kirto 7 vietoje, 7,5 km nuotolį įveikusi per 34 min. 38 sek.

Sveikiname Romualdą ir linkime sėkmingų startų ateityje.

sporto mokyklos direktorius Marijan Kačanovski