Trys Vilniaus rajono atstovų aukso medaliai Lietuvos biatlono čempionate Latvijoje

Rugsėjo 8-9 d. Priekuli biatlono centre vyko Lietuvos vasaros biatlono čempionatas ir Baltijos šalių biatlono taurės varžybos. Varžybose gerai startavo Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos biatlonininkai, iškovodami penkis medalius.

Šeštadienį biatlonininkai varžėsi sprinto rungtyje su šaudymu gulint + stovint, kur už netaiklų šūvį turėjo įveikti 150 m baudos ratą. Geriausiai sekėsi Nikitai Romanovui vaikinų 1999-2000 gim. m. grupėje 7,5 km. distancijoje. Nikita pirmame šaudyme suklydo kartą ir pirmavo, antrame šaudyme stovint prašovė du kartus ir turėjo papildomai įveikti 300 m distancijos. Nikita į 2,5 km finišo ratą išvažiavo antras, atsilikdamas nuo lyderio 6 sekundes. Mūsų sportininkas labai greitai įveikė 2,5 km finišo ratą, aplenkė Latvijos atstovą ir finišavo pirmas. Nikita Romanov 7,5 km įveik4 per 21 min. 23,3 sek. ir pasidabino Baltijos šalių taurės varžybų ir Lietuvos vasaros biatlono čempionato aukso medaliais. Karol Dombrovski vyrų grupėje startavo 10 km distancijoje. Karol pirmame šaudyme pataikė į visus taikinius ir pirmavo, tačiau antrame šaudyme stovint suklydo 3 kartus ir užėmė 4 vietą, įveikęs 10 km per 29 min. 37,9 sek. Sara Urumova  mergaičių 2001-2002 gim. m. grupėje turėjo įveikti 6 km distanciją. Sara šaudyme gulint suklydo kartą, stovint du kartus ir užėmė 4 vietą su rezultatu 19 min. 08,6 sek. Romualdas Aleksandrovas 7,5 km distancijoje užėmė 6 vietą, šaudyme gulint suklydo kartą, stovint keturis ir distancijoje užtrūko 23 min. 06 sek. Viktorija Romanova ir Marek Griniuk penkiolikmečių grupėje varžėsi 4 km distancijoje su šaudymu du kartus gulomis. Viktorija šaudykloje suklydo du kartus ir finišavo 4 vietoje su rezultatu 14 min. 25,5 sek. Marek Griniuk šaudyme suklydo 6 kartus ir užėmė 8 vietą, įveikęs 4 km per 14 min. 05,2 sek.

Sekmadienį biatlonininkai varžėsi masinio starto rungtyje su šaudymu du kartus gulint ir du kartus stovint. Karol Dombrovski pirmą ir antrą šaudymą gulint atliko taikliai ir pirmavo. Trečiame šaudyme stovint suklydo kartą, kas leido Tomui Kaukėnui iš Ignalinos prieš paskutinį šaudymą pavyti Karolį ir kartu atvažiuoti į šaudymą. Nervų karą laimėjo Karolis, pataikęs į visus taikinius, o Tomas suklydo du kartus. Karol Dombrovski greitai įveikė finišo ratą ir užėmė 1 vietą, 15 km distancijoje užtrukęs 42 min. 45,2 sek. ir iškovodamas Lietuvos biatlono čempionato aukso medalį. Nikita Romanov varžėsi 10 km distancijoje. Nikita šaudyme gulint suklydo 3 kartus ir važiavo 5 pozicijoje. Sekantį šaudymą gulint ir stovint atliko taikliai ir važiavo trečias. Paskutiniame šaudyme stovint suklydo kartą, greitai važiavo paskutinius 2 km ir užėmė 3 vietą su rezultatu 26 min. 11,4 sek. Sara Urumova šaudykloje suklydo 9 kartus, 8 km distanciją įveikė per 29 min. 00 sek. ir užėmė 6 vietą. Romualdas Aleksandrovas 10 km distancijoje irgi finišavo 6 vietoje su rezultatu 29 min. 33,4 sek. Romualdas  šaudykloje suklydo 8 kartus. Viktorija Romanova ir Marek Griniuk rungtyniavo 5 km distancijoje su šaudymu 3 kartus gulint. Viktorija pirmame šaudyme suklydo kartą ir pirmavo. Antrą ir trečią šaudymą atliko taikliai, greičiausiai važiavo riedslidėmis ir finišavo pirma su 1 min. 12 sek. persvara. Viktorija Romanova 5 km įveikė per 17 min. 01,3 sek i pasidabino Lietuvos vasaros biatlono čempionato aukso medaliu. Marek Griniuk pirmame šaudyme suklydo 2 kartus ir važiavo 6 pozicijoje. Antrame šaudyme klydo kartą ir pakilo į 4 vietą. Paskutiniame  šaudyme pataikė į visus taikinius, greitai įveikė 1 km finišo ratą ir finišavo antras. Marek Griniuk 5 km įveikė per 16 min. 07,5 sek. ir iškovojo Lietuvos vasaros biatlono čempionato sidabro medalį.

Sveikiname čempionato nugalėtojus ir prizininkus ir linkime pergalių.