Jaunučiai žolės riedulininkai tapo Lietuvos čempionais

Š. m. rugsėjo 23 d. Molėtuose vyko 2018 m. Lietuvos jaunučių ir sporto vilčių žaidynių grindų riedulio vaikinų finalinės varžybos, kuriose varžėsi  Utenos, Molėtų, Ignalinos, Kelmės, Širvintų, Joniškio ir Vilniaus rajono rinktinės. Varžybose puikiai pasirodė Vilniaus rajono jaunųjų grindų riedulininkų vaikinų rinktinė sudaryta iš 5 Vilniaus rajono ugdymo įstaigų: Marijampolio Meilės Lukšienės, Rudaminos „Ryto“ ir  Ferdinando Ruščico, Mickūnų gimnazijų ir Mostiškių mokyklos – daugiafunkcio centro žaidėjų, kuriuos varžyboms paruošė kūno kultūros mokytojai – metodininkai Saulius Barevičius ir Vytautas Vilipas. Didelę naudą šioms varžyboms pasiruošti davė pavasarį surengtas Vilniaus rajono Merės taurės turnyras, po kurio buvo sudaryta rajono rinktinė.

Komandos buvo paskirstytos į du pogrupius. Mūsų rajono riedulininkai dėl patekimo į finalą žaidė su Rokiškio ir Ignalinos komandomis. Pirmoje kovoje su Rokiškio riedulininkais, atsilikdami 0-1, puikiai sužaidė pirmo kėlinio antrą dalį – su Rafalo Stankevičiaus 2 įvarčiais ir 1 Danieliaus Gulbickio įvarčiu į pertrauką išėjo esant rezultatui 3-2. Antrame kėlinyje Rafal Stankevič pelnė 4 įvarčius, Rokiškėnai į tai atsakė 2 įvarčiais ir rungtynes  laimėjome rezultatu 7-4.

Antrų rungtynių pradžia su Ignalina buvo taip pat labai sunki ir permaininga. Iš pradžių pirmavome 2-0, tačiau ignaliniečiai kėlinio viduryje išlygino rezultatą, o mūsų komandai persverti rezultatą pavyko tik kėlinio pabaigoje. Įvarčius pelnė Rafal Stankevič, Andžej Burkot ir Lukas Kazukevičius. Rungtynių rezultatas 3-2.

Po pertraukos vėl pasižymi Andžej Burkot, Lukas Kazukevičius, o tašką padėjo Justas Andruškevičius ir  rajono riedulininkai švęsdami pergalę 6-2 žengė į finalą.

Finale teko susitikti su 2017 metų Lietuvos jaunių žaidynių čempione Širvintų ekipa. Jau nuo pradžių užverda atkakli kova – ketvirtąją minutę varžovai pirmauja su rezultatu 2-0, tačiau Vilniaus rajono rinktinė nepalūžta ir į pertrauką išeina po Rafalo Stankevičiaus ir Lešeko Litvino įvarčių esant rezultatui 2-2. Po pertraukos mūsų sportininkai puikiai sužaidė ir nepaliko jokių vilčių širvintiškiams. Po 4 Rafalo Stankevičiaus ir 1 Luko Kazukevičiaus įvarčių rungtynes Vilniaus rajono komanda laimi 7-2 ir pakartoja 2016 metų pasiekimą – tampa Lietuvos jaunučių ir sporto vilčių žaidynių čempionais. Čempionų komandoje žaidė: Rudaminos F. Ruščico gimnazijos mokiniai Rafal Stankevič, Lešek Litvin, Andžej Burkot, Tomaš Burkot, Sebastijan Grudinski, kuris dar pripažintas geriausiu varžybų vartininku, Karol Žavoronok, Rudaminos „Ryto“ gimnazijos mokinys Dominik Žemoit, Marijampolio M. Lukšienės gimnazijos mokiniai Patrikas Paškel, Lukas Kazukevičius, Justas Andruškevičius, Benediktas Michnevičius, Mickūnų gimnazijos mokinys Daniel Gulbickij bei Mostiškių mokyklos-daugiafunkcio centro mokinys Tomaš Gulbickij.