Vilniaus rajono atstovai ant nugalėtojų pakylos biatlono varžybose Latvijoje

Spalio 7 d. „Priekuli“ biatlono centre Latvijoje vykusiose Cesio miesto taurės biatlono varžybose labai gerai startavo Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos auklėtiniai Viktorija Romanova, Sara Urumova, Silvija Karavackaitė ir Romualdas Aleksandrovas, atsistodami ant nugalėtojų pakylos.

Varžybose startavo 120 biatlonininkų iš Latvijos, Estijos ir Lietuvos. Sportininkai rungtyniavo individualioje rungtyje su šaudymu 2 kartus gulint ir stovint, kur už netaiklų šūvį prie distancijos riedslidėmis įveikimo laiko, atsižvelgiant į amžiaus grupę, buvo pridedama po 30, 40 ar 60 sekundžių.

Viktorija Romanova startavo 8 km distancijoje su šaudymu trijose ugnies linijose. Viktorija kiekvienoje ugnies linijoje klydo po 1 kartą ir užėmė 2 vietą. Viktorija 8 km įveikė per 26 min. 45 sek. ir iškovojo sidabro medalį. Sara Urumova turėjo įveikti 10 km su šaudymu 2 kartus gulint ir 2 kartus stovint. Sara pirmame šaudyme gulint suklydo 3 kartus, antrame – stovint – 2 kartus ir važiavo 5 pozicijoje. Trečią šaudymą gulomis ir ketvirtą stovint biatlonininkė atliko taikliai, pataikydama į visus taikinius ir į paskutinį 2 km finišo ratą išvažiavo 2 vietoje, kurią išsaugojo finiše. Sara Urumova 10 km įveikė per 30 min. 28 sek. Romualdas Aleksandrovas varžėsi 12,5 km distancijoje. Romualdas labai greitai važiavo riedslidėmis, bet pirmose dvejose ugnies linijose klydo po 3 kartus ir važiavo 4 vietoje. Trečiame šaudyme gulint Romualdas pataikė į visus taikinius, o ketvirtame stovint paskutinis šūvis skriejo pro šalį, bet tai nesutrukdė pakilti į 1 vietą su 2 sek. pranašumu. Romualdas labai greitai riedslidėmis nuvažiavo paskutinius 2,5 km ir nugalėjo su 1 min. persvara. Romualdas Aleksandrovas 12,5 km įveikė per 38 min. 08 sek. ir iškovojo aukso medalį. Silvija Karavackaitė 2006-2007 gim. m. mergaičių grupėje varžėsi 1,5 km kroso rungtyje su šaudymu gulint nuo atramos į didelius taikinius ir antrą kartą šaudant į mažus taikinius. Startuodama iš bendro starto Silvija pirma atbėgo į šaudyklą, šaudyme suklydo 1 kartą, bet toliau pirmavo. Antrame šaudyme į mažus taikinius Silvija klydo net 4 kartus, bet labai greitai įveikė paskutiniuosius 500 metrų ir nugalėjo su 2 sek. persvara, iškovodama aukso medalį. Silvija Karavackaitė 1,5 km įveikė per 9 min. 06 sek.

Pasibaigus riedslidžių varžyboms vyko mini-sprinto kroso rungtis, kurioje biatlonininkai bėgo 400 metrų, šaudė iš pozicijos gulint ir bėgo finišo ratą – 400 m. Šaudyme sportininkai neapsiribodami papildomų šovinių skaičiumi turėjo uždengti visus 5 taikinius, tik turėjo atsižvelgti į vienintelį apribojimą – 5 min. limitą, per kurį turėjo finišuoti. Mini-sprinte Sara Urumova ir Romualdas Aleksandrovas užėmė antrąsias vietas, o Kamilė Jakubauskaitė finišavo 5 vietoje.

Sveikiname Viktoriją, Sarą, Silviją ir Romualdą ir linkime pergalių ateityje.