Biatloniści z Niemenczyna na podium Pucharu mistrza olimpijskiego w biatlonie Algimantasa Szałny

13 października w Ignalinie odbyły się zawody w biatlonie na nartorolkach o puchar mistrza olimpijskiego z Sarajewo Algimantasa Szałny. Biatloniści rywalizowali na nartorolkach w wyścigu indywidualnym na dystancji od 3 do 12,5 km w zależności od grupy wiekowej, gdzie za każdy niecelny strzał do czasu pokonania dystansu dodawano po 45, 30 lub 20 sek.

Pierwszym na starcie 12,5 km stanął Romuald Aleksandrow i był na celowniku wiekowo starszych rywali. Szybko jechał na nartorolkach, ale na pierwszym strzelaniu leżąc popełnił 3 błędy, na drugim strzelaniu stojąc pudłował dwa razy i zajmował 4 miejsce. Na kolejnych strzelaniach leżąc i stojąc Romuald popełnił po jednym błędzie, szybko pokonał ostatnie 2,5 km i na mecie zajął 3 miejsce, pokonując 12,5 km za 49 min.45 sek. Nikita Romanow na trzech strzelaniach popełnił 2 błędy i zajmował 2 miejsce, ale na ostatnim strzelaniu stojąc pomylił stoisko, do którego musiał strzelać i zaliczył 5 karnych minut, co nie pozwoliło stanąć na podium. Nikita Romanow dystans pokonał za 52 min. 51 sek. i zajął 4 miejsce. Sara Urumowa w grupie dziewcząt 2001-1999 r. ur. rywalizowała na dystansie 10 km. Sara na pierwszym strzelaniu leżąc pomyliła się dwa razy, na drugim strzelaniu stojąc pudłowała raz i objęła prowadzenie. Na kolejnych dwóch strzelaniach Sara popełniła po 3 błędy, ale bardzo szybko jechała na nartorolkach i na mecie zajęła 1 miejsce, zwyciężając z ponad 6-minutową przewagą nad rywalkami. Sara Urumowa 10 km pokonała za 43 min. 38 sek. i zdobyła puchar za 1 miejsce. Kamile Jakubauskaite startowała na dystansie 8 km w grupie dziewcząt 2002-2003 r. ur. Kamile szybko jechała na nartorolkach, ale na trzech strzelaniach popełniła 9 błędów i na mecie zajęła 2 miejsce, pokonując dystans za 33 min. 47 sek. Biatloniści 2006 r. ur. i młodsze rywalizowali na dystansie 3 km ze strzelaniem dwa razy leżąc. Silvija Karavackaite na pierwszym strzelaniu leżąc popełniła błąd i objęła prowadzenie. Na drugim strzelaniu pudłowała dwa razy, szybko pokonała ostatni krąg do mety i zajęła 1 miejsce z ponad 3 minutowa przewagą. Silvija Karavackaite 3 km pokonała za 11 min. 37 sek. i zdobyła puchar mistrza olimpijskiego Algimantasa Szałny za 1 miejsce. Najmłodsza uczestniczka zawodów Milena Bernatowicz zajęła 3 miejsce. Milena na pierwszym strzelaniu popełniła 3 błędy, na drugim pomyliła się raz i zdobyła puchar za 3 miejsce, pokonując dystans za 19 min. 17 sek. W tej samej grupie wiekowej chłopców Damian Rynkiewicz zajął 2 miejsce. Damian na pierwszym strzelaniu pudłował 3 razy i prowadził, ale na drugim strzelaniu popełnił 4 błędy i na mecie zajął 2 miejsce, pokonując dystans 3 km za 13 min. 07 sek. Witold Bystrycki na dwóch strzelaniach popełnił 8 błędów i na mecie zajął 4 miejsce, pokonując dystans za 15 min. 44 sek.

Gratulujemy medalistom i życzymy sukcesów w kolejnych startach.