LIETUVOS KROSO TAURĖ

Spalio 19 d. Jurbarko Dainų slėnyje vyko Lietuvos kroso taurės 5 etapas, kuriame dalyvavo Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos auklėtiniai. Jiems teko įveikti 1 km ratą išvingiuotą per Dainų slėnį ir šalia esantį miškelį. Nors trasos paviršius ir nekalvotas, bėgimą apsunkino labai nelygi danga – daug mažų duobučių ir kupstelių, prisidėjo ir organizatorių iš šiaudų padarytos kliūtys.

Pirmieji startavo vaikų grupės berniukai, kurių tarpe bėgo ir du Vilniaus rajono atstovai – Tomas Juodvalkis ir Tadas Zdanevičius. Tomas pradėjo bėgimą su lyderiais, distancijos viduryje kiek atsiliko ir finišuodamas bandė juos prisivyti. Deja, pavyko tik priartėti prie pirmaujančių. Užimta 6 vieta, kuri yra prizinė, nes šiose varžybose vaikų tarpe buvo apdovanojamas pirmasis dešimtukas. Po šio etapo Tomas bendroje Lietuvos kroso taurės varžybų įskaitoje yra penktoje vietoje. Tokių varžybų debiutantas Tadas Zdanevičius atbėgo 23 tarp 36 dalyvių.

Jaunučių grupėje 2 km bėgo Danielius Bartusevič. Jis finišavo 16 vietoje, įveikęs nepatogią trasą per 8 min. 00 sek. Pirmuose etapuose buvęs tarp lyderių, Danielius dar nespėjo įgauti geros formos po apendicito operacijos, todėl  paskutiniai pasirodymai yra kiek silpnesni nei įprastai. Po 5 etapų bendroje įskaitoje Danielius užima 10-ą vietą.

Jaunių tarpe bėgo Deividas Zakševskis ir Arijana Kotova. Abu jauniai užėmė tokią pačią 9-ą vietą, bet pasirodymas buvo visiškai skirtingas: Arijana bėgdama 3 km antroje distancijos pusėje lenkė per greit pradėjusias varžoves, o Deividas 4 km nuotolyje turėjo labai pasistengti, kad išliktų pirmajame dešimtuke.

Sėkmingiausiai šiose varžybose pasirodė jaunimo grupės atstovas Ernestas Lelis. 6 km trasą jis įveikė per 22 min. 11 sek., užimdamas savo grupėje 2-ą vietą. Šįkart už Ernesto nugaros liko pajėgūs Kelmės, Pakruojo rajonų bėgikai, prieš kuriuos laimėti ne visada pavyksta. O bendroje Lietuvos kroso taurės varžybų taurės varžybų įskaitoje Ernestas taip pat yra antras.

Varžybas užbaigė vyrų 6 km bėgimas, kur dalyvavo ir minėtų bėgikų treneris Vytautas Gražys. Jis nuotolį nubėgo per 23 min. 04 sek. ir grupėje finišavo 6-as.

Po penkių etapų Vilniaus rajono komanda turi 324 taškus ir rajonų tarpe užima 8-ą vietą. Šių metų taurės varžybose liko dar vienas etapas Klaipėdoje, po kurio ir paaiškės sezono nugalėtojai ir prizininkai.